Jay Z kręci film o Richardzie Pryorze

Jay Z
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Jay Z zapowiedział pierwsze filmowe projekty. Raper zostanie producentem kinowej biografii Richarda Pryora oraz dokumentalnego serialu o Kaliefie Browderze.

Shawn Carter, jak naprawdę nazywa się Jay Z, podpisał umowę z hollywoodzkim potentatem, The Weinstein Company. Pierwszym owocem współpracy muzyka z firmą braci Boba i Harveya Weinsteinów będzie film o komiku Richardzie Pryorze.

Obraz zatytułowany “Is It Something I Said” ma nakręcić Lee Daniels. Zdjęcia rozpoczną się na początku 2017 roku.

Richard Pryor, który rozpoczął sceniczne występy komediowe w latach 60., zadebiutował na filmowym planie w roku 1967 w produkcji “Zajęte ciało”. Sukcesom zawodowym artysty towarzyszyło burzliwe życie osobiste. Pryor zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, był również siedmiokrotnie żonaty.

W roku 1986 u komika rozpoznano stwardnienie rozsiane, chorobę, która w miarę rozwoju ograniczyła możliwość jego pracy zawodowej. Artysta zmarł 10 grudnia 2005 roku.

Jay Z i Weinstein Company szykują też kolejny projekt – “TIME: The Kalief Browder Story”, dokumentalny serial o Kaliefie Browderze, młodym mężczyźnie z Bronksu, który spędził 3 lata w więzieniu po tym jak został aresztowany za rzekomą kradzież plecaka. W wieku 22 lat popełnił samobójstwo.

Hiphopowy artysta wcześniej zaangażowany był w realizację takich produkcji jak “Annie”, “Pierwsza piątka” czy “Wielki Gatsby”.

Należąca do Jaya Z firma Roc Nation zajmuje się rozmaitymi przedsięwzięciami związanymi ze sportem, muzyką i modą, więc rozszerzenie działalności o kino i telewizję nie jest wielkim zaskoczeniem.

Jay Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka – “Reasonable Doubt” (1996), “The Blueprint” (2001) i “The Black Album” (2003) – uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn “Rolling Stone” zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów.

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » zespół na wesele Warszawa

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!