Eric Clapton – Live In San Diego With Special Guest JJ Cale

Eric Clapton - Live In San Diego With Special Guest JJ Cale

Wielkie legendy bluesa na jednej scenie, podczas fantastycznego koncertu Erica Claptona!

Na swój koncert w San Diego w 2007 roku “Slowhand” zaprosił innego wielkiego białego bluesamana i swego serdecznego przyjaciela, nieżyjącego już JJ Cale’a, którego piosenki sam chętnie przerabiał, by wymienić chociażby “Cocaine” i “After Midnight”. Zapis tej wyjątkowej nocy w Kalifornii ukazuje się na dwóch kompaktach i trzech płytach winylowych.

Koncert odbył się 15 marca 2007 roku w iPayOne Center. Clapton promował wówczas nagraną wspólnie z JJ Cale’em kapitalną płytę “Road To Escondido”, za którą w 2008 roku otrzymał Grammy w kategorii “Best Contemporary Blues Album”.

Na scenie, poza głównymi bohaterami wieczoru, pojawili się inni fantastyczni muzycy – choćby Derek Trucks, Doyle Bramhall II, Robert Cray, Steve Jordan. Panowie w porywający sposób zaprezentowali 16 piosenek, wieńcząc wieczór genialną interpretacją “Crossroads” Roberta Johnsona.

O tym, że było to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, przekonuje promujące wydawnictwo nagranie “Anyway The Wind Blows”, do którego powstał wideoklip.

Tracklista:

1. Tell The Truth
2. Key To The Highway
3. Got To Get Better In A Little While
4. Little Wing
5. Anyday
6. Anyway The Wind Blows
7. After Midnight
8. Who Am I Telling You?
9. Don’t Cry Sister
10. Cocaine
11. Motherless Children
12. Little Queen Of Spades
13. Further On Up The Road
14. Wonderful Tonight
15. Layla
16. Crossroads

Wydawca: Warner Music Poland
Data premiery: 30.09.2016

ZOBACZ WYSTĘP
ERIC CLAPTON – ANYWAT THE WIND BLOWS