10 lipca rusza VI Letnia Scena SFERY w Bielsku-Białej

pobierz
pobierz
pobierz

W cyklu wakacyjnych, bezpłatnych koncertów wystąpią m.in. Fisz Emade Tworzywo, Kapela Ze Wsi Warszawa, Elektryczne Gitary i legenda polskiego rocka progresywnego – zespół Lizard.

fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Imprezy w ramach Letniej Sceny Sfery będą odbywać się w każdy piątek lata o 20:00 na Placu Bolka i Lolka przy ul. Mostowej (przed Galerią SFERA). “Koncerty w ramach Letniej Sceny SFERY odbywają się na Placu Bolka i Lolka od 6 lat. Dokładamy starań aby zaspokoić gusta szerokiej grupy słuchaczy – od hip-hopu przez reggae, blues, jazz, rock, salsa, folk i wiele innych” – deklaruje Janusz Gajerski, Prezes Zarządu Galerii SFERA.

“Na naszej scenie przez ostatnie lata zagrało niemal 40 artystów. Były to zarówno zespoły lokalne, które chcieliśmy wspierać (np. Akurat i Dzień dobry), jak i gwiazdy ogólnopolskiego formatu, m.in. Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, czy Natalia Kukulska” – dodaje.

fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Coroczny cykl bezpłatnych wakacyjnych koncertów w ramach Letniej Sceny SFERY ma na celu ułatwianie dostępu do kultury i rozrywki mieszkańcom Bielska-Białej oraz gościom odwiedzającym miasto. Miejsce wybrano nieprzypadkowo. Z jednej strony, Plac Bolka i Lolka oraz strefa wokół Galerii SFERA to przestrzenie publiczne, otwarte dla wszystkich, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w koncertach. Z drugiej zaś, SFERA od wielu lat bierze udział w procesie rozwoju inicjatyw kulturalnych i rozrywkowych w mieście. W Galerii działa też muzyczny Klub Klimat, w którym co roku odbywa się Bielska Zadymka Jazzowa oraz Teatr Komedii Kuby Abrahamowicza. Na terenie obiektu organizowane są różnorodne działania, m.in. Foto Art Festiwal czy Tydzień Kultury Beskidzkiej. W 2010 roku przy współpracy z BWA w Galerii SFERA zorganizowano Targi Sztuki, a w roku 2013, m.in. przy współpracy z Teatrem Polskim niecodzienny spektakl teatralny na 6. poziomie parkingu wielopoziomowego pt. „Sferia”.

[dropcap]Harmonogram koncertów jest następujący:[/dropcap]
10.07.2015 Fisz Emade Tworzywo
17.07.2015 Lizard
24.07.2015 Tymon & The Transistors
31.07.2015 Riffertone
07.08.2015 Kapela Ze Wsi Warszawa
14.08.2015 Cała Góra Barwinków
21.08.2015 Imaginarium
28.08.2015 Riverboat Ramblers Swing Orchestra
04.09.2015 Elektryczne Gitary

Zobacz także

loading...
loading...
źródło:mediadem.pl
PODZIEL SIĘ