Kult: Dziś premiera nowej płyty pt. “Wstyd”

Kult
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

14 października premiera nowej płyty zespołu Kult pt. “Wstyd”!

Nowy album zespołu Kult to obraz polskiej rzeczywistości, widzianej oczami Kazika
Staszewskiego. Materiał na płytę powstał w studio Wojciecha Jabłońskiego w warszawskiej Proximie. Jest on odpowiedzialny za realizację i brzmienie “Wstydu”.

Tytuł nowej płyty Kultu, został wyjaśniony przez Kazika Staszewskiego w wywiadzie dla pisma Teraz Rock: „Ułatwimy w ten sposób pracę niektórym krytykom.”

To pierwszy od ponad 3 lat studyjny album Kultu. Na krążku znalazły się utwory zawierające społeczne odniesienia, ale też barwne, muzyczne opowieści, takie jak singiel i teledysk promujący płytę – “Madryt”.

Teledysk ze specjalnym udziałem Mirosława Zbrojewicza ukazał się w sieci 14 września. Aktor wciela się w rolę typowego macho zainteresowanego parą kobiet, żyjących za ścianą. Za reżyserię odpowiedzialny jest Sławek Pietrzak. Kompozycja pod tytułem “Madryt” została ciepło przyjęta przez fanów grupy, a sam teledysk został doceniony za świetne zdjęcia i ciekawą fabułę.

“Wstyd” został wydany nakładem SP Records.

Kult

Tracklista:

1. Jeśli będziesz tam
2. Madryt
3. To nie jest kraj dla starszych ludzi
4. Wstyd
5. Cisza nocna
6. Dwururka
7. Bezbronni w furii
8. Odejdę
9. To nie jest zbrodnia
10. Pęknięty dom część 1
11. Pęknięty dom część 2
12. Apokalipsa

Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. „Polska”, “Baranek”, “12 groszy”, “Do Ani”, “Gdy nie ma dzieci” czy “Dziewczyna bez zęba na przedzie”, to jedynie kilka utworów, które zna każdy. Ostatni album Kultu “Prosto” wydany w 2013 roku pokrył się platyną.

ZOBACZ TELEDYSK
KULT – MADRYT

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » usługi transportowe Szczecin