Tak rapował Eminem zanim został sławny

Eminem
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

W sieci pojawił się materiał w którym można podziwiać raperskie zdolności Eminema zanim stał się sławny na cały świat.

Chodzi o dokument o tytule “Stretch and Bobbito: Radio That Changed Lives”, opowiadającego o audycji w college’owej rozgłośni radiowej z Nowego Jorku, która przyczyniła się w niemałym stopniu do wypromowania wielu raperów. W tym właśnie Eminema, a także Jaya-Z, czy Busty Rhymesa. Prowadzili ją Stretch Armstrong i Bobbito Garcia.

Do sieci trafił właśnie nieco ponadminutowy klip z rapującym Eminemem. Pochodzi z sierpnia 1998 roku. Pięć miesięcy później ukazał się przebój “My Name Is”, który wyniósł artystę z Detroit na szczyty sławy. Fragment dokumentu z Eminemem można zobaczyć poniżej.

W dokumencie można zobaczyć również archiwalne materiały z udziałem Jaya-Z, Nasa, The O.C., i wielu innych.

– Pojawienie się u Stretcha i Bobbito było naszym marzeniem – wspomina Eminem. – Z pewnością to był wtedy szczytowy punkt mojej kariery, który znacząco ją przyspieszył. Poprawił również moją samoocenę. Czułem, że mi się uda.

Bobbito i Stretch są dziś wielkimi gwiazdami w Ameryce. – Jay-Z w trakcie pierwszej wizyty w naszym programie był bardzo zarozumiały. Nie wiedziałem dlaczego. Wtedy nie miał przecież jeszcze kontraktu. Wyglądało na to, że doskonale wie, iż mu się uda. Jakby przewidział swoją przyszłość – wspomina Bobbito.

Ostatnia studyjna płyta Eminema to “The Marshall Mathers LP 2” z 2013 roku.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!