Blossoms na dwóch koncertów w Polsce

Blossoms
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

25 lutego w warszawskiej Stodole i 26 lutego w poznańskim Klubie pod Minogą zaprezentuje się brytyjski kwintet Blossoms.

Debiutancki album pochodzącej z Manchesteru formacji Blossoms, zatytułowany po prostu “Blossoms”, ukazał się pod koniec lipca 2016 i po pierwszym tygodniu sprzedaży pojawił się na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Takiego sukcesu ze swoimi debiutanckimi płytami nie mieli nawet The Libertines, Kaiser Chiefs czy Bloc Party, których muzyka bywa często wymieniana jako źródło inspiracji Blossoms.

Na płycie znalazło się 12 utworów, z czego aż 8 było do tej pory singlami. Z pewnością taki rozwój wypadków to nie przypadek, bo Blossoms już w styczniu znaleźli się na 4. miejscu listy BBC Sound of 2016, wskazującej na najważniejszych wykonawców danego sezonu.

Fanem zespołu został Ian Brown, co zaowocowało supportem przed The Stone Roses podczas gigantycznego koncertu w Manchesterze. Zresztą to właśnie koncertami Blossoms wykuwali drogę do popularności. Obliczono, że tylko latem tego roku wystąpili na ponad 40 festiwalach. Z kolei wrześniowa trasa po Wielkiej Brytanii wyprzedała się na pniu. Teraz ruszają na podbój Europy, w tym także Polski.

W czerwcu formacja pierwszy raz zaprezentowała się polskiej publiczności. Ich występ na Orange Warsaw Festival został przyjęty bardzo entuzjastycznie, ale to na początku przyszłego roku będzie można ich posłuchać już jako autorów pełnoprawnego debiutu.

Szczegóły:
25 lutego – Warszawa, Stodoła, Open Stage: 89 zł
26 lutego – Poznań, Klub pod Minogą: 69 zł do 25.02.2017 / 79 zł w dniu koncertu

Bilety w sprzedaży od 19.10.2016 godz.12:00 na Alterart.pl.

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » atrakcje weselne