Lady Pank – Akustycznie

Lady Pank Akustycznie
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
pobierz
pobierz
pobierz

Lady Pank to ponad 30 lat muzycznej tradycji i historii rodzimej sceny rock’n’rollowej.

Zespół nigdy nie obniżył poziomu, mimo że jego dorobek to aż 17 płyt studyjnych, 12 kompilacji i 4 albumy koncertowe, w tym jeden nagrany z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Lady Pank to także wielkie przeboje i niezapomniane refreny, które zapewniły zespołowi nieśmiertelność i zasłużenie wprowadziły grupę do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Dziś śmiało można mówić, że osiągnęła status kultowej.

Na zapowiadanym wydawnictwie znajdą się utwory prezentujące przekrój twórczości Lady Pank. Od tych, które przyniosły grupie największą popularność w latach 80., przez najbardziej pamiętne hity, które do dziś nie straciły swojego blasku, aż po piosenki, którymi zespół obecnie podbija stacje radiowe i listy przebojów. Wszystkie w wyjątkowych akustycznych aranżacjach, które nigdy wcześniej nie ukazały się na żadnym oficjalnym wydawnictwie zespołu.

“Będzie to duża niespodzianka i spora gratka dla fanów, którzy kochają naszą muzykę” – mówi Jan Borysewicz.

Wydaniu albumu towarzyszy specjalna okazja. Lady Pank w wersji akustycznej ostatni raz szerokiej publiczności zaprezentowali się równo 20 lat temu! Utwory na nadchodzącą płytę zostały zarejestrowane podczas serii akustycznych koncertów, jakie Lady Pank zagrało w całej Polsce na początku 2015 roku, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Podczas trasy muzycy skupili się na tym, aby na nowo zaaranżowany materiał zabrzmiał jak najlepiej.

Równocześnie obserwowali reakcje publiczności, bo na ich podstawie powstawała tracklista nadchodzącej płyty akustycznej. Album jest więc nie tylko ekscytującym doświadczeniem w karierze grupy, ale także ukłonem w kierunku fanów.

Wydawca: Sony Music
Data premiery: 2015-06-16

[quote_center]Lady Pank – Akustycznie[/quote_center]

1. Młode orły
2. Wenus, Mars
3. Marchewkowe pole
4. Sztuka latania
5. Dobra konstelacja
6. Mała wojna
7. Zabić strach
8. Zostawcie Titanica
9. Stacja Warszawa
10. Raport z N.
11. Zawsze tam gdzie ty
12. Du du
13. To jest tylko rock’n’roll
14. Na co komu dziś

Zobacz także

loading...
loading...
PRZEGLĄD RECENZJI
Produkcja płyty
Teksty piosenek
Kompozycje muzyczne
Singiel promujący
PODZIEL SIĘ