MUZOTAKTNEWSYGwiazdyWokalista Sigur Rós uczy się od lidera OneRepublic tworzyć pop

Wokalista Sigur Rós uczy się od lidera OneRepublic tworzyć pop
W

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Frontman alternatywnej formacji Sigur Rós, Jónsi, postanowił popracować z Ryanen Tedderem z OneRepublic.

Islandczyk chce podobno zająć się pisaniem muzyki pop i trzeba przyznać, że wybrał sobie dobrego nauczyciela. Ryan Tedder jako kompozytor odpowiedzialny jest bowiem nie tylko za nagrania swojej grupy, ale i za przeboje takich gwiazd jak Beyoncé (“Halo”), Leona Lewis (“Bleeding Love”), Adele (“Rumour Has It”, “Turning Tables”, “Remedy”), Maroon 5 (“Love Somebody”), Gym Class Heroes (“The Fighter”). – Mam od niego kilka utworów – mówi Amerykanin. – Spróbuję zmienić je w popowe nagrania.

REKLAMA

Zespół OneRepublic tworzą Ryan Tedder, gitarzysta Zach Filkins, perkusista Eddie Fisher, gitarzysta Drew Brown i basista Brent Kutzle. Ich debiutancki album “Dreaming Out Loud” ukazał się w 2007 roku, zawierał hit “Apologize”, który na długi czas zdominował listy przebojów oraz otrzymał nominację do nagrody Grammy.

W dorobku formacji są jeszcze krążki “Waking Up” (2009) i “Native” (2013) oraz “Oh My My”, który miał premierę 7 października 2016 roku. Na krążku znalazł się utwór “A.I.” nagrany z Peterem Gabrielem.

Materiały promocyjne partnera

Sigur Rós powstali w 1994 roku w Rejkiaviku. Debiutancki album “Von” ukazał się na ich rodzimej Islandii w 1997 roku i sprzedał się w liczbie zaledwie trzystu egzemplarzy. Jednak już kolejny longplay, “Ágatis byrjun” z 1999, okazał się międzynarodowym sukcesem.

Sigur Rós są obecnie w trasie, podczas której prezentują nowe utwory. Dorobek formacji zamyka album “Kveikur” z maja 2013 roku.

Jónsi ma jeden solowy album – ” Go” z 2010 roku.

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » atrakcje weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA