Alvaro Soler na trzech koncertach w Polsce!

Alvaro Soler
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Alvaro Soler, artysta znany z radiowych przebojów “Sofia” czy “El Mismo Sol”, wystąpi 15 lutego w Starym Maneżu (Gdańsk), 16 lutego w Progresji (Warszawa) i 17 lutego w Haly nr 2 MTP(Poznań).

Alvaro Soler to 25-letni kataloński wokalista i gitarzysta. Urodził się w Barcelonie, dorastał w Tokio, a obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Początkowo muzykował z bratem, z którym w 2010 roku założył zespół i odniósł pierwsze sukcesy na lokalnej scenie.

„Muzyka zawsze była ważną częścią mojego życia. Pomagała mi szczególnie w ciężkich chwilach – zanurzałem się wtedy w świat melodii i dźwięków”.

Muzyka była też impulsem do przeprowadzki do Berlina. Tutaj, zamykając się w studio z vintage’owymi instrumentami klawiszowymi, gitarami, ksylofonami i masą perkusjonaliów, wypracował swój unikalny styl, w którym łączy latynoską pasję ze współczesną wielkomiejską produkcją lo-fi.

Kawałek po kawałku, album „Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Promująca go piosenka „El Mismo Sol” okazała się hitem list przebojów lata 2015 i i pokryła się platyną, klip zaś szturmem zdobył internet (ponad 108 milionów obejrzeń)!

Podobnie świetnie poradziły sobie kolejne single z tej płyty – „Agosto” (wielki hit karnawału) i „Sofia”, który w czerwcu tego roku był najczęściej graną piosenką w polskim eterze (teledysk zaliczył ponad 203 miliony obejrzeń)!

W lipcu tego roku ukazała się reedycja bestsellerowego „Eterno Agosto” poszerzona o trzy nowe nagrania, w tym właśnie piosenkę „Sofia”. Album osiągnął w Polsce status Platynowej Płyty!

Wielka gwiazda latin popu, autor hitów „El Mismo Sol” i „Sofia” Alvaro Soler ogłasza trzy koncerty w przyszłym roku w naszym kraju:
15.02.17 Gdańsk / Stary Maneż
16.02.17 Warszawa / Progresja
17.02.17 Poznań / Hala nr 2 MTP

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » atrakcje weselne