MUZOTAKTMUZYKANowy singielMichael Giacchino: Posłuchaj tematu przewodniego Doktora Strage'a

Michael Giacchino: Posłuchaj tematu przewodniego Doktora Strage’a
M

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Michael Giacchino ujawnił główną kompozycję do superprodukcji “Doktor Strange”.

Utwór otwiera utrzymana w klasycznym, rockowym klimacie sekwencja. Dalej mamy znacznie bardziej rozbudowane, ale też zróżnicowane instrumentarium i brzmienia, od hollywoodzkich orkiestracji po orientalne elementy. Numer powstał w słynnych Abbey Road Studios z udziałem 80-osobowej orkiestry, którą dyrygował Tim Simonec.

REKLAMA

Nagrania zatytułowanego “The Master of the Mystic” można posłuchać poniżej.

Cały soundtrack ukaże się 21 października. Tego samego dnia w sieci pojawi się wideo do kompozycji.

Materiały promocyjne partnera

– Muzyka Michaela Giacchino dopełnia wizualizacje i dodaje kolejne warstwy do sensu i emocji filmu – zapewnia reżyser, Scott Derrickson. – Temat przewodni zapada w pamięć, jest poruszający i, tak właśnie, magiczny. Nie wiem, czym ten film byłby bez tej muzyki.

Michael Giacchino otrzymał Oscara za muzykę do animacji “Odlot”. Odpowiadał też za soundtracki do obrazów “Ratatuj”, “W głowie się nie mieści”, “Jurassic World”, “Zwierzogród” czy filmów z serii “Star Trek”.

“Doktor Strange” jest adaptacją popularnego komiksu stworzonego przez Stana Lee i Steve’a Ditko. To historia neurochirurga (Benedict Cumberbatch), który po wypadku nie może dalej operować. Nadzieję na wyleczenie daje mu pewien tybetański mnich, The Ancient One, który pragnie zostać jego nauczycielem. W dalekich Himalajach doktor Strange nie tylko dochodzi do zdrowia, ale też poznaje tajniki czarnoksięstwa.

W obsadzie znaleźli się ponadto Tilda Swinton jako The Ancient One, Chiwetel Ejiofor jako baron Mordo, Benedict Wong jako Wong, a także Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Scott Adkins, Amy Landecker oraz Mads Mikkelsen.

Polska premiera wyznaczona jest na 26 października.

POSŁUCHAJ ŚCIEŻKI FILMOWEJ
DOCTOR STRANGE

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » atrakcje weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA