Fismoll – dziś premiera drugiej płyty

fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Artysta zaprezentował właśnie teledysk do pierwszego singla „Eager Boy”, promującego jego najnowszą płytę „Box Of Feathers”.

Album ukazał się dziś, a już za kilka dni fani będą mogli go usłyszeć na żywo podczas Open’er Festival. Znamy również pierwsze daty jesiennych koncertów Fismolla promujących nową płytę. W 2013 roku Fismoll zaskoczył wszystkich niezwykle dojrzałym debiutanckim albumem “At Glade”. Dwa lata później młody singer-songwriter potwierdza swoją wyjątkowość drugą płytą “Box Of Feathers”, która od dziś jest dostępna w sklepach i serwisach cyfrowych.

Zwiastuje ją singiel pt. “Eager Boy”. Klip do utworu zrealizował Jędrzej Guzik z kolektywu wooom, który jest również autorem okładki „Box Of Feathers”, we współpracy z samym Fismollem.

“Eager Boy” elektryzuje od pierwszych dźwięków atmosferą, bliskością głosu i stopniowo pojawiającymi się partiami kolejnych instrumentów. Charakterystyczny motyw gitary i jednocześnie naturalne i oryginalne brzmienie całości to niezmiennie znak rozpoznawczy Fismolla. W tej nastrojowej, pulsującej piosence znajduje pełne odbicie koncepcja liryczna i brzmieniowa całej płyty. Piosenka rozwija się od łagodnego początku do potężnego finału, symbolizując delikatność i siłę, których opowiada tekst.

Drugi album Fismolla to niezwykle intensywne emocjonalnie muzyczne dzieło wysokiej próby. Pełne odcieni i kontrastów, w którym splatają się ze sobą finezja i surowość, przestrzeń i dynamika, spokój i energia. Podobnie, jak na “At Glade”, jest tu bogactwo melodii, oryginalne aranżacje i światowej klasy kompozycje. Głos artysty jest niezwykle pełny, a jego narracja pełna autorytetu i subtelności. Za produkcją muzyczną albumu stoją Robert Amirian i Fismoll.