REKLAMA
Home NEWSY Gwiazdy Suge Knight pozywa Dr. Dre

Suge Knight pozywa Dr. Dre

Dr. Dre
Dr. Dre fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Suge Knight, były prezes wytwórni Death Row, wniósł pozew przeciwko Dr. Dre. Hiphopowy gwiazdor chciał go podobno zabić.

Suge Knight twierdzi, iż zawarł z Dr. Dre menedżerską umowę, na mocy której miał otrzymywać 30 procent jego dochodów, w tym ze sprzedaży firmy Beats by Dre koncernowi Apple.

Wartość tego kontraktu wyniosła ponoć 3 miliardy dolarów. Dalej Knight utrzymuje, że raper próbował go odsunąć od umowy z Apple, gdyż koncern nie chciał z nim współpracować. Co więcej, Dre miał wynająć zabójcę, by zlikwidował Suge’a. Jego zdaniem wypadek nieopodal planu filmowego “Straight Outta Compton”, w którym ucierpiał, był drugą próbą jego zabicia.

Suge Knight wymienił w pozie Dr. Dre, Apple, Universal i restaurację Tam’s Burgers, na terenie której został potrącony, Domaga się minimum 300 milionów odszkodowania.

– Zważywszy, że Dre nie wchodził w interakcje z Suge’em odkąd w 1996 roku odszedł z Death Row, mamy nadzieję, że jego prawnicy mają dobre ubezpieczenie – skomentował adwokat Dre.

Dr. Dre to raper, producent i biznesmen. Współpracował z takimi artystami jak 2Pac, Snoop Dogg, Eminem, Xzibit, 50 Cent, The Game czy Kendrick Lamar.

W sierpniu 2015 roku ukazał się towarzyszący filmowi “Straight Outta Compton” soundtrack “Compton A Soundtrack by Dr. Dre”. Na solowym koncie Amerykanina znajdują się dwa longplaya “The Chronic” (1992) i “2001” (1999). Teoretycznie hiphopowy twórca od lat pracuje nad płytą “Detox”, jednak mało kto wierzy, że kiedykolwiek ujrzy ona światło dzienne.

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » fotobudka na wesele

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nas w aplikacji Google News!Exit mobile version