Maciek Balcar prezentuje klip nagrany techniką 360 stopni!

Swoim premierowym teledyskiem, Maciek Balcar, przeciera szlaki na polskim rynku muzycznym.

Maciek Balcar prezentuje klip nagrany techniką 360 stopni! Klip do singla „O maku” jest pierwszą tego typu produkcją w Polsce, zrealizowaną w innowacyjnej technice VR 360. Za pomocą smart fonów lub tabletów można się zagłębić w bajkowy świat, który artysta prezentuje w najnowszym obrazie. Po raz kolejny pokazując, że granice dla niego nie istnieją i jeszcze nieraz zaskoczy publiczność.

Singiel, który miał swoją premierę na początku października ma dla artysty duże znaczenie: “Przypominają mi się czasy szkolne i mój pierwszy kontakt z poezją Czesława Miłosza. Nie przerabiałem całych zbiorów naszego noblisty, zaledwie kilkanaście wierszy, ale na “Przypowieść” zwróciłem uwagę, bo wydała mi się całkiem zabawna. Już wtedy znałem ją na pamięć.

Z czasem ten punkt widzenia stał się jeszcze bliższy; żyjemy w czasach, gdzie niemal każdy się dokądś spieszy i postrzega swoje problemy, jako kluczowe dla istnienia wszechświata. A przecież wystarczy złapać odpowiednią perspektywę i wszystko staje się oczywiste.

Od dawna miałem w planach opracowanie muzyczne dla tego wiersza, czekałem tylko na odpowiednią kompozycję, która pokazałaby lekkość i finezję tekstu. Pojawiła się ponad rok temu i w ten sposób utwór trafił do repertuaru ostatniej trasy, zapowiadając kolejną płytę pt. “Znaki”, która już w lutym 2017 będzie miała swoją premierę.” – opowiada Maciek.

Teledysk został zrealizowany przez zespół z Bizy i oprócz tradycyjnego klipu możemy zobaczyć wersję nagraną w technice 360 stopni. „W teledysku do utworu Macieja Balcara “O Maku” puściliśmy wodzę technologicznej fantazji. Zależało nam by wizja stworzonego świata była szalona i niekonwencjonalna. Postawiliśmy na młodą i modną ostatnio technologię VR 360. Znacząca większość, nielicznych jak do tej pory, produkcji tego typu powstała z zastosowaniem kamery rejestrującej obraz dookólnie.

My podeszliśmy do tematu inaczej i innowatorsko – stworzyliśmy wirtualny świat grafiki komputerowej, nieco naiwnie ilustrujący słowa utworu. Technologia ta dała nam większe możliwości, ale też przysporzyła licznych trudności realizacyjnych. Wygenerowany świat umożliwia widzowi swobodne rozglądanie się w przestrzeni.

Teledysk za każdym razem może wyglądać inaczej- a jak? zależy tylko od widza. Dla Odbiorców mniej sprawnych technologicznie powstała wersja z predefiniowanym ruchom kamery, tutaj też pozwoliliśmy sobie na szalone i niekonwencjonalne kadry oddające charakter utworu.” – opowiada reżyser obrazu Tomasz Kozik.

A to dopiero początek nowości, bo Maciek ma w zanadrzu jeszcze sporo do przedstawienia. Nadchodzący rok będzie bardzo intensywny. Dwa lata po premierze ostatniego wydawnictwa „Ruletka”, Maciek Balcar jest gotowy przedstawić nowy album. Swoim najnowszym krążkiem artysta ponownie pokazuje, że ma jeszcze wiele do przekazania publiczności. „Znaki” to swoista rewia dźwięków i brzmień. Mocna warstwa tekstowa, która jest dla Maćka tak ważna, perfekcyjnie scala się w całość z subtelnymi kompozycjami.

Nadchodzący album jest kontynuacją współpracy muzyka z Magdaleną oraz Mariuszem Konieczny (F.U.H. Magdalena Konieczny), którzy są producentami wydawnictw Maćka „Magda i Mariusz dodają mi otuchy i cały czas są przy mnie i dzięki ich pomocy mogę pracować nad nowymi krążkami” dodaje artysta.

Wachlarz własnych inspiracji poszerzył o doświadczenie swoich muzyków, dzięki czemu na płycie usłyszymy pełny skład, który partneruje Maćkowi podczas solowych występów: Jan Gałach, Krzysztof „Flipper” Krupa, Maciej Mąka oraz Piotr „Quentin” Wojtanowski.

Piąta płyta zostanie poparta ogólnopolską trasą koncertową. Aby tradycji stało się zadość, Maciek wyruszy w swoją muzyczną podróż podczas nadchodzących ferii zimowych. Przedsięwzięcie jest niezwykle rzadkie na polskiej scenie muzycznej, artysta jako jeden z nielicznych organizuje swoje koncerty dzień po dniu, przez prawie miesiąc – a na każdym z nich, niezależnie od dnia tygodnia zbiera rzeszę fanów.

Premiera krążka oraz trasa koncertowa zapowiadana jest na luty 2017 roku. Wszystkie informacje o wydawnictwie oraz koncertach są dostępne na oficjalnej stronie Maćka: www.maciekbalcar.com.pl

ZOBACZ TRADYCYJNY TELEDYSK
MACIEK BALCAR – O MAKU

Aby móc zobaczyć teledysk w pełnej formie prosimy odtworzyć go na smartfonach lub tabletach, oglądając przez aplikację youtube. Teledysk 360 stopni można odtwarzać wyłącznie przez stronę youtube oraz w jako odnośnik na portalu społecznościowym Facebook.

ZOBACZ TELEDYSK 360
MACIEK BALCAR – O MAKU

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » fotobudka na wesele