Junior Boys wystąpią w Starym Maneżu [KONCERT]

Junior Boys
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Już we wtorek 8 listopada, w Starym Maneżu wystąpi grający muzykę elektroniczną kanadyjski duet Junior Boys.

Junior Boys po pięcioletniej przerwie powrócili w tym roku z nowym albumem „Big Black Coat”, a niedawno zaskoczyli swoich fanów wydając EP-kę „Kiss Me All Night” z całkowicie nowym materiałem.

Zespół Junior Boys założony w 1999 roku w miejscowości Hamilton w Kanadzie tworzą obecnie Jeremy Greenspan i Matt Didemus.

Od tamtej pory Junior Boys wydali w sumie pięć albumów, w tym entuzjastycznie przyjęte „Last Exit” oraz „So This Is Goodbye”. W 2009 roku ukazała się ich najbardziej znana płyta „Begone Dull Care” z wielkimi hitami „Bits and Pieces” czy „Paralel Lines”.

Duży wpływ na twórczość Junior Boys ma miejsce, w którym pracują i żyją. „Hamilton spotyka się z wyzwaniami typowymi dla przemysłowych miast Północnej Ameryki. Przemysł stalowy zatrudniał tu 90.000 ludzi, teraz zatrudnia 5.000. (…) Trzeba umieć znaleźć zrozumienie dla głębokiego, ludzkiego smutku. Kocham Hamilton, to wspaniałe miasto, lecz krocząc przez nie zawsze napotykasz na obrazy kompletnej depresji. Tak więc ten smutek jest inspirujący, lecz w dość niezwykły sposób”. Ta deklaracja Greenspana odbija się zdecydowanym echem w ich groovach i loopach.

Po wydaniu krążka „It’s All True” w 2011 roku, Greenspan i Didemus zangażowali się w inne projekty muzyczne, które jak tłumaczą – pomogły odnaleźć im ożywczą energię, która towarzyszyła Junior Boys na początku ich muzycznej drogi.

Najnowszy album „Big Black Coat” to Junior Boys w swoim najlepszym wydaniu. Muzycy serwują na nim fuzję disco i soulu z industrialnym pop i techno, oprawioną w oryginalne brzmienie charakterystyczne dla duetu Kanadyjczyków. Odnajdziemy w nim zarówno przebojowość, jak i sporą dawkę mrocznej melancholii. Mówiąc o inspiracjach i konotacjach muzycznych dla utworów z nowej płyty, Greenspan wspomina takich wykonawców jak Bobby Caldwell, Roy Ayers, Tupac, Prefab Sprout, 10cc, Scritti Politti.

Sam przyznaje – „Kocham także współczesne R&B i słucham tego częściej, niż jakiegokolwiek innego gatunku muzyki”, i dodaje – „Wiele osób wraz z nowym albumem usłyszy nas po raz pierwszy. Płynie z tego faktu bardzo wyzwalająca energia”.

ZOBACZ TELEDYSK
JUNIOR BOYS – BIG BLACK COAT

8 listopada 2016 (wtorek), godz. 20:00
STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon
BILETY: do nabycia online na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » fotobudka na wesele