Materia: podbiliśmy Egipt, podbijemy Niemcy!

Materia, jeden z najbardziej uznanych metalowych zespołów młodego pokolenia w Polsce niedługo po powrocie z rewelacyjnie przyjętego występu na Metal Blast Festival 2015 w Egipcie, wygrała polskie eliminacje Wacken Metal Battle i będzie reprezentowała nasz kraj podczas tegorocznej edycji Wacken Open Air w Niemczech!

– Wyjazd do Egiptu na Metal Blast Festival w roli gwiazdy był dla nas wspaniałym doświadczeniem – mówi Tede, gitarzysta Materii. – To największy festiwal metalowy tamtej części świata, zostaliśmy przyjęci rewelacyjnie i feedback do dziś jest ogromny. Po powrocie byliśmy jeszcze bardziej zmotywowani do tego by wygrać polską edycję Wacken Metal Battle i udało się, jedziemy na Wacken Open Air! Jako reprezentanci Polski, będziemy jednym z 29 zespołów wybranych z całego świata. Cóż mogę powiedzieć: podbiliśmy Egipt, podbijemy Niemcy – dodaje muzyk.

Po międzynarodowych sukcesach i udanej trasie z zespołem Decapitated, Materia powróciła do prac na następcą rewelacyjnie przyjętego albumu „Case Of Noise”. Prace nad nowym albumem Materii zatytułowanym „We Are Materia” dobiegają już końca, płyta pojawi się na rynku najprawdopodobniej jesienią bieżącego roku. Nowe wydawnictwo zapowiada singiel „Place Of Find”.

[dropcap]ZOBACZ MATERIA – Place Of Find[/dropcap]

„Materia kiedyś będzie nr. 1 w tym smutnym jak p*zda kraju” – napisał na swoim profilu FB po jednym ze wspólnych koncertów Wacław „Vogg” Kiełtyka z Decapitaded. Materia ma na swoim koncie szereg sukcesów w całym kraju, zespół grał u boku takich sław, jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax, Dog Eat Dog, Hunter, Decapitated czy Frontside. Występowali na dużej scenie Przystanku Woodstock, na Festiwalu w Jarocinie, Sonisphere, otwierali Metalfest, gościli na scenach wielu festiwali w Polsce. Materia ma na koncie szereg koncertów w Polsce i zagranicą. Ostatnim wydawnictwem Materii jest wydany w 2013 roku „Case Of Noise”.

[dropcap]ZOBACZ Materia – Give Me Some Free[/dropcap]

Materia ma oprócz albumu „Case Of Noise” w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo „Vandals” z 2009 roku oraz EP-kę „Holidays On The Angels Island” z roku 2011. Oba albumy można pobrać za darmo z profilu Myspace Materii.

Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio:  Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas),  Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i  Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Zespół bardzo intensywnie koncertuje w całej Polsce, szybko odnosi sukcesy na przeglądach i festiwalach – w tym, na tych w Polsce najważniejszych (Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.