Inter Cars: na 25-lecie Roxette, Ewa Farna, Bajm, Afromental, Mrozu oraz Kombii

Inter Cars 25-lecie koncert! 19 września, czyli w sobotni wieczór, na płycie Stadionu Narodowego odbędzie się organizowany z niezwykłym rozmachem koncert

Będzie on swoistym ukoronowaniem weekendowych wydarzeń organizowanych przez Inter Cars. Wystąpią na nim gwiazdy zarówno z naszej polskiej estrady, jak i światowego formatu. Będzie to olbrzymie przedsięwzięcie, które z pewnością można porównać do największych festiwali, które odbywają się na Stadionie Narodowym.

Wieczorny koncert poprowadzi Radosław Grześkowiak, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy Inter Cars SA oraz Patricia Kazadi. Duet ten znany jest już klientom Inter Cars SA z poprzednich edycji Gali Mistrzów Warsztatu oraz Targów.

[dropcap]Koncert Jubileuszowy[/dropcap]

Wystąpią:

[quote_center]Patricia Kazadi[/quote_center]

Patricia Kazadi to piosenkarka i aktorka. Zagrała do tej pory w kilkunastu serialach i filmach. Z dużym powodzeniem prowadzi program na antenie telewizji TVN You Can Dance – Po prostu tańcz. Jest również prowadzącą popularnego, muzycznego talent show X Factor. Jej największą pasją jest muzyka, od 3 roku życia gra na fortepianie, występuje w teatrach i gra koncerty w Polsce oraz za granicą. Miłość do śpiewania pojawiła się u niej w wieku 11 lat, od tego momentu komponuje i pisze teksty piosenek. Do tej pory pojawiła się na płytach różnych artystów oraz na ścieżce dźwiękowej do filmu. W 2011 roku wydała swoje dwa pierwsze single Hałas, z którym wystąpiła na debiutach w Opolu oraz Go Crazy. W roku 2012 duże zamieszanie na scenie muzycznej zrobił jej singiel Wanna Feel You Now, który powstał przy współpracy z francuskim wokalistą Mattem Pokorą.

[quote_center]Ewa Farna[/quote_center]

Na scenie pojawi się między innymi Ewa Farna, reprezentantka młodego pokolenia artystów. Jej przeboje Cicho czy Ewakuacja znane są każdemu, kto choć odrobinę interesuje się muzyką. Jest także kompozytorką i autorką tekstów. Odniosła sukces zarówno na rynku polskim, jak i czeskim. Na swoim koncie zgromadziła już wiele wyróżnień i nagród muzycznych, m.in. w 2011 roku zdobyła na MTV Europe Music Awards nagrodę w kategorii Najlepszy Polski Artysta, w 2012 roku wokalistka otrzymała nagrodę na gali VIVA Comet Awards dla najlepszej Artystki Roku. Ewa Farna to osoba bardzo medialna. Pojawiła się jako jeden z jurorów w programie XFactor w TVN, wystąpiła w trzeciej edycji programu TVP Bitwa na głosy jako trenerka drużyny z Sosnowca.

[quote_center]Kombii[/quote_center]

Na Stadionie Narodowym będzie można usłyszeć również przeboje Słodkiego miłego życia, Nasze randez-vous czy Black and White zespołu Kombii, który na polskiej scenie muzycznej istnieje ponad 40 lat. Zespół gra muzykę z pogranicza stylów jazz-rock i rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji, a na początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl KOMBII, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych. Historia zespołu jest dosyć skomplikowana, bowiem kilkakrotnie zmieniał się skład zespołu, a nawet zawieszano okresowo jego działalność. Dzisiaj zespół jest jednym z wiodących na polskiej scenie muzycznej, cieszy się popularnością i ogromną rzeszą wiernych fanów.

[quote_center]Boys[/quote_center]

Na Stadionie Narodowym podczas sobotniego koncertu 19 września wystąpi także zespół BOYS. Ten popularny zespół disco polo istnieje od 1991 r. Od początku kompozytorem utworów i autorem tekstów jest Marcin Miller. Muzyka zespołu zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Grupa stopniowo odchodziła od typowego disco polo w kierunku muzyki dance. Zespół Boys zdobył ponad 20 nagród za swoje osiągnięcia. Obecnie koncertuje także poza granicami kraju, m.in.: w Austrii, Belgii, Niemczech. Takie przeboje jak Wolność czy Jesteś szalona są gwarantem wspaniałej zabawy, pełnej tańca i śpiewu.

[quote_center]Mrozu[/quote_center]

Artysta, którego piosenkę Bo jak nie my to kto? śpiewa cała Polska. Jego wyjątkowy styl, w którym łączy się klasyczny blues, jazz, soul i funk z nowoczesnym brzmieniem zdobył szturmem listy przebojów i rozgłośnie radiowe.

Mrozu (Łukasz Mróz) jest absolwentem Zespołu Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Uczęszczał do klasy o profilu teatralnym, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności wokalne. Początkowo współpracował z członkiem wrocławskiego zespołu hip-hopowego Majestat – Wozem. Wspólnie stworzyli utwór Jestem Imprezą. Łukasz Mróz współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak DJ Kenneth (Holandia), Mr. Kinglover (Jamajka), Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa oraz WhiteHouse.

W 2009 ukazał się jego debiutancki album zatytułowany Miliony monet. Poza solową płytą jego głos można usłyszeć na płytach czołowych polskich raperów oraz wykonawców reggae. W 2010 roku Mrozu otrzymał nominację do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Wokalista był także nominowany do nagród: Eska Music Awards, VIVA Comet Awards, Superjedynki oraz Złote Dzioby.

[quote_center]Afromental[/quote_center]

To polski zespół muzyczny założony w 2004 r.,  pochodzący z Olsztyna. Wykonuje muzykę z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu. W jego składzie są mi.in. znani z programów telewizyjnych Wojciech „Łozo” Łozowski, Tomasz „Tomson” Lach czy Aleksander „Baron” Milwiw-Baron.

W 2007 roku ukazał się debiutancki album Afromental, zatytułowany The Breakthru, a promujący go singiel I’ve Got What You Need, został zakwalifikowany do udziału na festiwalu Top Trendy 2007 w Sopocie. W 2009 r. zespół wystąpił w drugim sezonie serialu telewizyjnego 39 i pół, w którym zaprezentował premierowe nagrania, a kolejne piosenki nagrał do filmu Kochaj i tańcz.

Na koniec 2014 r. zespół miał na swoim koncie 4 płyty i kilkanaście przebojów, jak chociażby Pray for Love, Thing We’ve Got, Radio Song. Zdobył wiele nagród i wyróżnień muzycznych, m.in. dla zespołu roku i najlepszego polskiego wykonawcy.

[quote_center]Bajm[/quote_center]

Beaty Kozidrak nie trzeba właściwie nikomu przedstawiać. To wokalistka obecna na polskiej scenie muzycznej od 1978 r. Skład zespołu, którego jest częścią, kilkakrotnie się zmieniał, a jedyną osobą będącą w zespole od jego początków jest współzałożycielka grupy, czyli właśnie Beata Kozidrak.

Zespół stał się sławny po występie na Krajowym festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie dzięki utworowi Piechotą do lata zajął drugie miejsce w koncercie Debiuty.

Od tego momentu upłynęło wiele lat. Zespół nagrał kilkanaście płyt, z których większość uzyskały status platynowej lub złotej. Wypromował mnóstwo przebojów, któż bowiem nie zna Białej Armii, Nocy po ciężkim dniu, Myśli i słów czy Tej samej chwili.

Za swój dorobek zespół otrzymał masę nagród i wyróżnień, łącznie z Bursztynowym Słowikiem za całokształt twórczości.

Bajm zabierze Państwa w muzyczną podróż, podczas której każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie, co go zachwyci i wprawi w doskonały nastrój.

[dropcap]Mega Gwiazda wieczoru – ROXETTE [/dropcap]

Podczas koncertu jubileuszowego na scenie Stadionu Narodowego pojawi się także Mega Gwiazda światowego formatu. Jej występ zapowiadaliśmy już od jakiegoś czasu, ale jeszcze do niedawna nazwa zespołu pozostawała tajemnicą. Dzisiaj z ogromną przyjemnością możemy już Państwu zdradzić, że … bawić się będziemy przy takich utworach jak Listen to Your Heart oraz It Must Have Been Love. Tak, specjalnie dla Państwa z okazji 25-lecia Inter Cars wystąpi zespół Roxette. Tego szwedzkiego duetu reprezentującego nurt muzyki pop i rock właściwie nie trzeba przedstawiać, Roxette jest bowiem marką samą w sobie, znaną i cenioną na całym świecie. To jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych lat 80. i 90. XX wieku oraz początku XXI w.

fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Roxette potocznie nazywane jest “współczesną ABBĄ”. W skład zespołu wchodzą wokalistka Marie Fredriksson oraz grający na gitarze wolkalista Per Gessle. W 1986 r. wydali swój debiutancki album Pearls of Passion, jednak nie odniósł on dużego sukcesu poza Szwecją. Ale już w latach 1988 i 1991 ukazały się płyty Look Sharp! i Joyride, które osiągnęły ogromny sukces komercyjny, a promujące je single stały się światowymi przebojami. Później bywało różnie, zespół Roxette dwukrotnie zawieszał działalność, ale też wracał do grania i wydawał kolejne płyty i nagrywał kolejne przeboje.  Dzisiaj Roxette ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. Zespół zdobył wiele złotych i platynowych płyt. Single The Look, Listen to Your Heart, It Must Have Been Love i Joyride znalazły się na pierwszym miejscu w USA i były odtworzone łącznie kilkanaście milionów razy.

Jesteśmy przekonani, że koncert zespołu Roxette będzie wisienką na torcie podczas obchodów 25. urodzin Inter Cars i że nie musimy Państwa namawiać na przybycie i skosztowanie chociaż kawałka z tej wspaniałej muzycznej uczty, jaką Państwu serwujemy.

Roxette "The Look [2015 remake] fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
Roxette “The Look [2015 remake] fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!