Martina M – “Mantra” nareszcie dostępna!

martina m
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Martina M – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka – prezentuje utwór „Mantra”, z nowego przygotowywanego przez artystkę materiału.

Singiel jeszcze przed premierą radiową zdobył popularność dzięki zaistnieniu w serialu „Prawo Agaty”. Martina M pierwsze muzyczne kroki stawiała jako nastolatka w warszawskim chórze Sienna Gospel Choir, w klubach śpiewała standardy jazzowe i bluesowe, na koncie ma również współpracę z takimi artystami jak Sokół i Pono, Afromental czy Ten Typ Mes.

W 2011 roku, wydała ciepło przyjętą EPkę „Extended Play”, będącą pierwszym poważnym krokiem w kierunku odnalezienia własnego brzmienia. Mini album zawierający 5 różnorodnych, anglojęzycznych utworów z pogranicza alternatywnego popu, r’n’b, elektroniki, a nawet rocka, wyprodukowany został w studiu Otrabarwa przez Aleksandra Kowalskiego (Czarny HiFi Banda) oraz Jana Szareckiego i Piotra Adamczyka (Radio Error). Z materiałem z tej płyty Martina wystąpiła na kilku istotnych koncertach, w tym w legendarnym londyńskim klubie „Proud” w Camden.

Pobyt w Londynie, gdzie Martina spędziła 3 lata na studiowaniu literatury i sztuki włoskiej oraz francuskiej, miał silny wpływ na nowe kompozycje, tworzone na nadchodzący album długogrający pt. „Prozopopeja”, z którego pochodzi utwór „Mantra”.

Nowe utwory są w języku polskim, mają bardziej dojrzały, jednorodny i przestrzenny charakter, niż te, które znalazły się na pierwszym wydawnictwie artystki. W ich produkcji wzięli udział tacy producenci jak Janek Smoczyński (Kayah, Urszula Dudziak, Grażyna Auguścik), Bartek Królik i Marek Piotrowski tworzący duet producencki Plan B (Sistars, Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska), Michał Nocny i Piotr Pacak (Dust Plastic, Edyta Górniak) oraz Rafał Malicki (Mosqitoo, Boya Chile, Dziun, Marina), który odpowiedzialny jest za singiel „Mantra”.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies


Zobacz także


Nie przegap

loading...
loading...