Premierowy odsłuch albumu T.Love na Audio Video Show 2016

T.Love
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

W piątek 4 listopada, w trakcie pierwszego dnia 20. edycji Audio Video Show, odbył się premierowy odsłuch najnowszego albumu zespołu T.Love w ramach Piątków z Nową Muzyką.

Gośćmi specjalnymi spotkania, które poprowadził Hirek Wrona, był Muniek Staszczyk, lider T.Love i autor tekstów, a także Jacek Gawłowski – realizator albumu. Odsłuch został poprzedzony rozmową na temat pracy nad albumem zatytułowanym „T.Love”.

Muniek zapytany o płytę odpowiedział: To jest płyta jak na nasze standardy mocno taneczna. Teksty są na przekór, natomiast muza jest oparta w dużym stopniu na muzyce czarnej z lat 60 i 70. To taki T.Love 2016 z dodatkiem pewnych elementów elektronicznych. Z kolei Jacek Gawłowski, producent albumu opowiedział o albumie od strony technicznej i montażowej.

Prace nad płytą trwały wyjątkowo sprawnie, jak zaznaczył Muniek, bo 4 miesiące. Nad poprzednim albumem Old Is Gold zespół pracował 4 lata. T.Love w przyszłym roku będzie świętował 35-lecie swojej działalności na scenie muzycznej. Piętnastym albumem T.Love przypominają o sobie i o tym, że mają coś do powiedzenia, bo jak powiedział Muniek: Rock and roll to jest pewien stan umysłu.

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video – Piątków z Nową Muzyką. Prezentacja utworów z najnowszej płyty odbyła się na najdroższym zestawie wystawionym podczas jubileuszowej edycji Audio Video Show, wartym 2 mln złotych. Sprzęt został zapewniony przez partnera spotkania – firmę AudioFast.

„Piątki z nową muzyką” – to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów a także przedstawicieli branży muzycznej.

Chcemy zbudować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie osoby zainteresowane muzyką zawodowo będą mogły po raz pierwszy usłyszeć nową twórczość artystów. Miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Skup samochodów Wroclaw