Giorgio Moroder przedstawia singiel pt. “Good For Me”

Giorgio Moroder
Giorgio Moroder fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Giorgio Moroder podpisał nowy kontrakt płytowy i z tej okazji wypuścił nową piosenkę.

Włoski artysta wrócił do wytwórni Casablanca, z którą był związany w latach 70., gdy pracował z Donną Summer przy albumach “I Remember Yesterday” i “Bad Girls” oraz nagrywał solowe dzieła jak “From Here to Eternity” i “E=MC²”.

Nowy numer nosi tytuł “Good For Me”. Współczesny dance-popowy kawałek powstał we współpracy z brytyjską wokalistką Karen Harding. Piosenki można posłuchać poniżej.

Giorgio Moroder to pionier Italo disco i tanecznej muzyki elektronicznej. Odpowiadał za produkcję przebojów Donny Summer “Bad Girls”, “Last Dance”, “Love to Love You Baby”, “No More Tears (Enough Is Enough)”, “Dim All the Lights”, “MacArthur Park”, “Hot Stuff”, “On the Radio” czy “I Feel Love”.

Artysta zdobył trzy Oscary – za soundtrack do filmu “Midnight Express” (1978) oraz piosenki “Flashdance…What a Feeling” z “Flashdance” (1983) oraz “Take My Breath Away” z “Top Gun” (1986).

Muzyk przypomniał o sobie za sprawą ostatniej płyty Daft Punk “Random Access Memories”, na której znalazł się przygotowany wspólnie z francuskim duetem utwór “Giorgio by Moroder”. 76-letni Włoch wydał w czerwcu 2015 roku pierwszy od 23 lat album “Déja Vu”.

POSŁUCHAJ SINGLA
GIORGIO MORODER – GOOD FOR ME

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » dywany do salonu