MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyEnnio Morricone wystąpi w Polsce 6 lutego!

Ennio Morricone wystąpi w Polsce 6 lutego! [KONCERT]
E

REKLAMA
REKLAMA

Za jego muzyczno filmowy debiut uznaje się obraz “Faszysta” z 1961 roku. Dziś kompozytor ma w swoim dorobku muzykę do ponad 500 filmów. Kompozycje jego autorstwa sprzedały się w ponad 70 mln egzemplarzy, a ponad 40 z nich zdobyło najważniejsze światowe nagrody. W 2007 roku otrzymał Oskara za całokształt twórczości.

Przekrój jego twórczości usłyszymy podczas jedynego polskiego koncertu w ramach trasy The 60 Years of Music, 6 lutego 2017 r. w Tauron Arenie Kraków. Jego dziełem jest muzyka do takich filmów jak “Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” i “Dawno temu w Ameryce” Sergio Leone, “Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore, “Nietykalni” Briana De Palmy, “Misja” Rolanda Joffe i „Nienawistna Ósemka” Quentina Tarrantino.

REKLAMA

Jako kompozytor i aranżer współpracował z wieloma włoskimi piosenkarzami, a także z takimi gwiazdami jak Paul Anka, Mireille Mathieu i Demis Roussos oraz z zespołem Pet Shop Boys. Skomponował także ścieżkę filmową do dwóch filmów fabularnych o Janie Pawle II, które nakręcił Giacomo Battiatio.

Pracuje niestrudzenie jako dyrygent prowadząc orkiestrę w największych salach koncertowych świata. W Krakowie wystąpi w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej. „To doskonali i wspaniali muzycy. Są bardzo zdyscyplinowani, podczas pracy z nimi nie mam poczucia zmarnowanego czasu” – podkreśla Ennio Morricone.

Podczas koncertu w Polsce, publiczność będzie miała możliwość usłyszeć najpiękniejsze kompozycje autorstwa Ennio Morricone, które jak mówi, wybrał według dwóch kryteriów: „Pierwsze to utwory, na które publiczność czeka najbardziej, są najpopularniejsze i usłyszenie ich na żywo, sprawi im największą radość. Koncert uzupełniać będą utwory, które nie są zbyt popularne, ale są dla mnie najbardziej interesujące i pragnąłbym, aby stały się ludziom bliższe”

Koncert Ennio Morricone z okazji 60 lat pracy artystycznej to muzyczna uczta, która robi wrażenie nie tylko na fanach muzyki filmowej. Publiczność zatopi się w dźwiękach skomponowanych przez najwybitniejszego kompozytora muzyki filmowej. Usłyszeć je na żywo to niesamowite przeżycie, to także doskonała okazja, aby sprawić komuś wyjątkowy prezent.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » dywany wełniane

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA