A Tribe Called Quest chcą się pożegnać na żywo

A Tribe Called Quest
A Tribe Called Quest fot. Brian Ach/Invision/AP © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół A Tribe Called Quest wydał niedawno nową, jak zapowiadają, ostatnią płytę. Muzycy chcą się też pożegnać z fanami podczas koncertów.

Longplay “We Got It From Here… Thank You 4 Your Service” ukazał się 11 listopada. W realizacji materiału raperów wspierali Kanye West, André 3000, Jack White, Kendrick Lamar, Elton John, Anderson .Paak, Busta Rhymes, Talib Kweli i Consequence.

Było to ostatnie dzieło, przy którym pracował Phife Dawg. Raper zmarł w marcu 2016 roku. – Zostawił nam jednak wytyczne, co robić – mówił wcześniej Q-Tip.

– To nasza ostatnia płyta – powiedział teraz Q-Tip w rozmowie z magazynem “Billboard”. – Prawdopodobnie ruszymy w światową trasę. Po tym czeka nas reszta naszego życia.

Zespół zaprezentował też zapowiedź nowego teledysku, “We the People…”. Zwiastun można obejrzeć poniżej.

Żadne szczegóły potencjalnych występów nie zostały ujawnione.

Pochodzący z nowojorskiego Queens i Brooklynu Q-Tip, Phife Dawg i Ali Shaheed Muhammad złożyli A Tribe Called Quest w 1985 roku. Grupa działała do 1998 roku. W tym czasie wydała pięć długogrających krążków, w tym świetnie przyjęte “The Low End Theory” z 1991 i “Midnight Marauders” z 1993 roku.

Ostatni z nich to “The Love Movement” z września 1998 roku, który został nominowany do nagrody Grammy.

W 2006 roku A Tribe Called Quest wznowili działalność, ograniczając się do koncertów. W 2013 roku zagrali m.in. na europejskich festiwalach.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » przewodnik świętokrzyski