Forest Whitaker chce rozwiązać zagadkę zabójstw Tupaca i Notoriousa

Forest Whitaker
Forest Whitaker fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Forest Whitaker dołączył do Johnny’ego Deppa w filmie “LAbyrinth”, który opowie o śledztwach prowadzonych w sprawie zabójstw Tupaca Shakura i Notoriousa B.I.G.-a.

Obraz powstanie na podstawie powieści non-fiction Randalla Sullivana. Gwiazdor “Piratów z Karaibów” wcieli się w detektywa policji z Los Angeles, Russela Poole’a. Funkcjonariusz był wschodzącą gwiazdą swej jednostki, dopóki nie oskarżył kolegi policjanta o to, iż był zamieszany w śmierć Biggiego Smallsa zwanego też Notoriousiem B.I.G.-iem.

Detektyw, który badał też sprawę śmierci rywala rapera, Tupca Shakura, nigdy nie znalazł zabójców muzyków, odkrył natomiast wiele przypadków korupcji w szeregach LAPD. Forest Whitaker zagra dziennikarza, który współpracuje z policjantem.

Za kamerą stanie Brad Furman (“The Infiltrator”, “Prawnik z Lincolna”). Christian Contreras pisze scenariusz, czerpiąc z biografii “LAbyrinth: a Detective Investigates the Murders of Tupac Shakur and Notorious B.I.G., the Implication of Death Row Records’ Suge Knight, and the Origins of the Los Angeles Police Scandal”.

“Labyrinth” nie jest jedynym projektem o Tupacu i Notoriousie, jaki powstaje. Benny Boom kręci obraz o Shakurze – “All Eyez On Me”. W roli głównej występuje Demetrius Shipp Jr. Z kolei teksty drugiego z hiphopowych artystów będą podstawą serialu, nad którym pracuje stacja TBS. W planach jest również cykl “Unsolved” o śledztwach w sprawie zabójstw raperów, do którego przymierza się Anthony Hemingway (“American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”).

Tupac Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę “Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a. Notorious B.I.G. został zastrzelony 9 marca 1997 roku w Los Angeles.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa “All Eyez on Me” i “Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju “California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach “Juice”, “Nad obręczą”, “Bullet”, “Klincz” oraz “Gangsterskie porachunki.

Notorious B.I.G. nagrał dwa solowe albumy. Płyta “Ready To Die” ukazała się w 1994 roku, longplay “Life After Dead” trzy miesiące po zamordowaniu artysty. Dzieło osiągnęło w USA diamentowy status, co oznacza sprzedaż powyżej 10 milionów sztuk. Pośmiertnie wydano jeszcze zestaw “Born Again” (1999).

Forest Whitaker ostatnio wystąpił w filmie science fiction “Nowy początek”, który właśnie zagościł w naszych kinach. W grudniu będzie można go oglądać w innej wielkiej produkcji – “Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » zamek w Chęcinach