Pośmiertny album muzyka A Tribe Called Quest

A Tribe Called Quest
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Fani niedawno doczekali się nowej płyty A Tribe Called Quest. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku doczekają się też solowego dzieła jednego z członków zespołu, Phife’a Dawga.

Żona nieżyjącego już rapera poinformowała, iż ukaże się jego solowy longplay, z materiałem który Dawg zdążył zarejestrować przed śmiercią.

– Jego solowy krążek ukaże się w 2017 roku – powiedziała Desha Head Taylor. – Właśnie nad nim pracujemy. Dokończył całą płytę, a my nie możemy się doczekać, by ją wydać.

Phife Dawg zrealizował jeden samodzielny krążek, “Ventilation: Da LP”, który trafił do sprzedaży w 2000 roku.

Najnowszy, a zarazem ostatni longplay A Tribe Called Quest, “We Got It From Here… Thank You 4 Your Service”, ukazał się 11 listopada. W realizacji materiału raperów wspierali Kanye West, André 3000, Jack White, Kendrick Lamar, Elton John, Anderson .Paak, Busta Rhymes, Talib Kweli i Consequence. Było to ostatnie dzieło, przy którym pracował Phife Dawg. Raper zmarł w marcu 2016 roku.

Pochodzący z nowojorskiego Queens i Brooklynu Q-Tip, Phife Dawg i Ali Shaheed Muhammad złożyli A Tribe Called Quest w 1985 roku. Grupa działała do 1998 roku. W tym czasie wydała pięć długogrających krążków, w tym świetnie przyjęte “The Low End Theory” z 1991 i “Midnight Marauders” z 1993 roku.

Ostatni z nich to “The Love Movement” z września 1998 roku, który został nominowany do nagrody Grammy. W 2006 roku A Tribe Called Quest wznowili działalność, ograniczając się do koncertów. W 2013 roku zagrali m.in. na europejskich festiwalach.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele