Dawid Podsiadło i Sokół nie tylko piją whisky w Szkocji

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło fot. kadr z filmu

Popularny wokalista Dawid Podsiadło i hiphopowy twórca Sokół postanowili połączyć siły. By znaleźć inspirację, wybrali się do Szkocji, gdzie zgłębiali tajniki produkcji whisky i blendowali pomysły.

– Rzadko się tak zdarza, że marka, z którą pracujesz, zaprasza Cię do zrobienia fajnego projektu, który i tak powinien się wydarzyć. Z Dawidem wcześniej chcieliśmy coś nagrać, a znaliśmy się słabo, i nagle mamy wspólny wyjazd przy okazji premiery nowości Johnnie Walker Blenders’ Batch – opowiada Sokół.

W Szkocji doszło do zderzenia dwóch pozornie różnych kreatywnych energii. Dawid Podsiadło i Sokół obserwowali, jak master blenderzy kreują smak whisky i dochodzą do perfekcji. Obok wytrwałości i cierpliwości na równi liczy się tu wyobraźnia i chęć do eksperymentowania. Zupełnie jak w muzyce.

– Dla mnie destylarnie single malt są jak muzycy w orkiestrze, którzy pracują wspólnie, aby stworzyć coś wyjątkowego i doskonałego – opowiada przewodnik Dawida Podsiadło i Sokoła po świecie whisky. – Próbujemy nowych rzeczy, przesuwamy granice.

Podczas wyjazdu panowie rzeczywiście mieli okazję bliżej się poznać. W zarejestrowanym materiale widzimy, jak Dawid Podsiadło i Sokół wymieniają się anegdotami i przemyśleniami związanymi z początkami swojej kariery.

Panowie rozmawiali również o wizji wspólnego utworu. Dawid Podsiadło zaznacza, że chciałby połączyć gatunki muzyczne, które reprezentują, w nieklasyczny sposób. Natomiast Sokół słusznie zauważa, że blendowanie whisky to świetna analogia do blendowania muzyki. Cały materiał można zobaczyć tutaj.

Dawid Podsiadło pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Popularność zdobył za sprawą programu “X Factor”. Jego debiutancka płyta “Comfort and Happines” ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami i nominacją do Paszportów “Polityki”. Jego drugi longplay, “Annoyance and Disappointment”, miał premierę w listopadzie 2015 roku. Wzbogacona o dodatkowe nagrania reedycja “Annoyance And Disappointment 2.0” ukazała się w październiku 2016 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.

Sokół to warszawski raper znany z WWO, solowych dokonań, a także współpracy z takimi wykonawcami jak: Marysia Starosta, Slums Attack, Molesta Ewenement, Hemp Gru, Wzgórze Ya-Pa 3, O.S.T.R., Michał Urbaniak, Ania Szarmach, Tede czy Franek Kimono.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...