Dorota Miśkiewicz – Piano.pl

Dorota Miśkiewicz
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

“Piano.pl” to płyta z rejestracją audio/video wyjątkowego koncertu, który odbył się 16 maja 2016 roku w Teatrze Muzycznym Roma. PIANO.PL jest hołdem złożonym polskiej pianistyce.

Jak zauważa Dorota Miśkiewicz, fortepian to polska specjalność, a spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym. Jako że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla ona nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i… improwizatorem!

Dorota Miśkiewicz proponuje płytę z kameralnymi duetami wykonanymi z wybitnymi pianistami różnych generacji. Są to pianiści tworzący historię polskiego jazzu (m.in. Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński), młodsi artyści (m.in. Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski) oraz reprezentanci najmłodszej generacji (Dominik Wania, Piotr Orzechowski). W gronie kilkunastu wielkich osobowości polskiej muzyki znalazł się także Grzegorz Turnau – właśnie w roli pianisty. Niektórym duetom towarzyszy znakomity Atom String Quartet.

Na koncercie i płycie znalazły się znane piosenki, należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały każdemu z pianistów.. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

Pobierz123.pl (Music)

Tracklista:

CD
1. Krótka bajka
2. Nie jest źle
3. Ostatni
4. Bądź mi tatą
5. Tak jak w kinie
6. Rebeka
7. Pragnę być jeziorem
8. Sprzedaj mnie wiatrowi
9. La valse du mal
10. Spokojne życie
11. Gram o wszystko
12. Jej portret

DVD
1. Mazurek C – dur op 24, nr. 2
2. Cała jesteś w skowronkach
3. Nie jest źle
4. Bądź mi tatą
5. La valse du mal
6. Spokojne życie
7. Rebeka
8. Ostatni
9. Krótka bajka
10. Pragnę być jeziorem
11. Sprzedaj mnie wiatrowi
12. Tak jak w kinie
13. Gram o wszystko
14. Mazurek C – dur op 24, nr. 2
15. Będziesz moją panią
16. Krótki przekład z Szekspira
17. Jej portret

Wydawca: Universal Music Polska
Data premiery: 28.10.2016

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele