MUZOTAKTBranża muzycznaBrzmienie w disco

Brzmienie w disco
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Wielką zaletą muzyki jest jej podział na gatunki, ponieważ dzięki temu każdy może znaleźć taki gatunek którego słuchanie lub tworzenie i granie sprawia mu najwięcej radości. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest disco, które jest stosunkowo młodym gatunkiem, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu niezwykle licznej grupy miłośników.

O muzyce można rozmawiać codziennie, a wszystkie te rozmowy można sprowadzić do jednego prostego zdania, które głosi, że muzyka jest wspaniała. Każdy z nas ma swoje ulubione gatunki muzyczne, ulubionych wykonawców i każda osoba czerpie przyjemność ze słuchania muzyki.

REKLAMA

To właśnie z tego powodu jest ona tak łatwo dostępna i otacza nas każdego dnia. Możemy rozpocząć dzień od muzyki budzącej nas za pomocą radiobudzika, w telewizji poza programami i filmami również usłyszymy muzykę, a wielu z nas w drodze do szkoły i pracy słucha muzyki za pomocą przenośnych odtwarzaczy lub telefonów.

Wielką zaletą muzyki jest jej podział na gatunki, ponieważ dzięki temu każdy może znaleźć taki gatunek którego słuchanie lub tworzenie i granie sprawia mu najwięcej radości. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest disco, które jest stosunkowo młodym gatunkiem, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu niezwykle licznej grupy miłośników.

Materiały promocyjne partnera

Nie jest więc odkryciem, że świat bez muzyki byłby pusty, szary i nudny. Czy można z jej słuchania wycisnąć jeszcze więcej? Czy można sprawić, że jej brzmienie będzie dostarczało jeszcze więcej wrażeń? Można! Owszem, słuchanie jej w domowym zaciszu jest przyjemne, pomaga się odprężyć i odstresować, ale największe muzyczne wrażenia odczujemy na koncertach i w klubach muzycznych.

Dzieje się tak, ponieważ wówczas nie słuchamy jej sami, lecz z dużą grupą innych osób, a dzięki temu integrujemy się z nimi i zdobywamy nowych znajomych.

Nie można też zapomnieć o dźwięku, bo to on odgrywa tu największą rolę. Słuchając muzyki w klubie mamy wrażenie, jakby dźwięk otaczał nas ze wszystkich stron. Jest on pełniejszy i znacznie bardziej żywy niż w przypadku gdybyśmy słuchali muzyki w domowym zaciszu. Wpływ na to charakterystyczne brzmienie ma wiele czynników, takich jak nagłośnienie, ilość i jakość głośników, wytłumienie czy samo pomieszczenie w którym znajduje się cały system nagłaśniający. Klub to jednak nie tylko miejsce w którym muzyka jest odtwarzana, ponieważ bardzo często trzeba ją grać na żywo.

To jak zabrzmi dźwięk zależy nie tylko od głośników, ale także od podstaw czyli od mikrofonu. Więcej informacji znajdziesz również na naglosnienia.info.pl

Wybór odpowiedniego mikrofonu jest niezwykle ważny i potrafi przysporzyć wielu problemów dla osoby, która nie jest wtajemniczony w temacie. Mikrofony dzielą się na wiele rodzajów, w zależności od tego w jakim celu zamierzamy ich użyć. Jeżeli śpiewamy lub zajmujemy się konferansjerką, wówczas najlepszym wyborem będą mikrofony wokalne. Przykładem bardzo dobrego modelu jest Rode M2, który doskonale sprawdza się w występach na żywo. Bardzo ważną zaletą tego mikrofonu jest nie tylko konstrukcja bezszumowa, ale również bardzo duża odporność na sprzężenia, o które nie jest trudno gry na scenie i w jej otoczeniu znajduje się duża ilość sprzętu nagłaśniającego. Strona producenta rode.com/microphones/m2

Muzyka disco jest znacznie bardziej zróżnicowana niż mogłoby się wydawać, ale zawsze przyświeca jej jeden cel – ma nieść radość, a jej słuchanie ma działać na słuchacza odprężająco i pozwolić mu na dobrą zabawę. W klubach czy w domu warto zadbać nie tylko o to by repertuar muzyczny był dobrze dobrany, ale także o to by muzyka którą wybierzemy wybrzmiała pełnym i bogatym dźwiękiem. W tym celu warto zainteresować się tematyką sprzętu nagłośnieniowego oraz akustyki, ponieważ sposób w jaki ustawimy głośniki ma bardzo duży wpływ na końcowy efekt brzmienia słuchanej muzyki.

Więcej poradników na stronach sklepu muzycznego Muzyczny.pl

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA