MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuJuż jest nowa płyta Mansa Zelmerlowa - "Chameleon"

Już jest nowa płyta Mansa Zelmerlowa – “Chameleon”
J

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

2 grudnia ukazała się nowa płyta zwycięzcy 60. Konkursu Piosenki Eurowizja 2015, Månsa Zelmerlöwa, zatytułowana “Chameleon”.

Szwedzki gwiazdor, Måns Zelmerlöw w grudniu pojawi się na wyjątkowym koncercie w Krakowie. Jak można wywnioskować z tytułu, muzyka na “Chameleon” nie jest oczywista i jednoznaczna.

REKLAMA

Måns otwarcie mówi, że to jego najambitniejsze przedsięwzięcie w karierze. Do tego stopnia, że bardzo ciężko było wybrać promującą je kompozycję.

– Uważaliśmy, że na płycie jest bardzo dużo świetnych piosenek – mówi Måns. Obecnie album Szweda promuje piosenka “Hanging On To Nothing”. Napisali i wyprodukowali ją Arvid Ångström oraz Isac Herdegård.

Materiały promocyjne partnera

Ten utwór, podobnie jak pozostałe na płycie, współkomponował Måns Zelmerlöw. Wspierało go paru kompozytorów i producentów światowej sławy, a część nagrań dokonano między innymi w należących do Petera Gabriela studia Real World.

Sporo jest na “Chameleon” wątków autobiograficznych. Choćby w utworze “The Wrong Decision”, wyjaśniającym życiowy wybór Szweda. Tekst napisał songwriter Paddy Dalton.

Z płyty bije też pewność siebie i świadomość własnej wartości. – Nie tylko w muzyce, lecz również w codziennym życiu. Początkowo nie byłem dobry jako wokalista i mam wrażenie, że to fani zauważyli mój potencjał, zanim ja byłem w stanie go dostrzec – tłumaczy gwiazdor.

Måns przez 10 lat koncentrował się głównie na karierze w Skandynawii. Teraz myśli o podboju reszty świata. Wie, że czeka go ciężka praca i jest na nią gotowy. Wiosną 2017 roku wyruszy na intensywną trasę koncertową po Europie. – Dam mojej muzyce szansę zaistnienia na arenie międzynarodowej – mówi Szwed.

Na pewno Polski artysta podbijać już nie musi, bo ma tu już pokaźne grono fanów. Zapewne ucieszy ich informacja, że radio RMF FM przygotowało dla nich wyjątkowy prezent mikołajkowy w postaci koncertu Månsa Zelmerlöwa w Krakowie! Artysta pojawi się pod Wawelem 5 grudnia, o godzinie 16:00 i wystąpi na Placu Nowym, w sercu krakowskiego Kazimierza. Szwed będzie też tego dnia gościem audycji RMF FM “Lepsza połowa dnia”.

Månsa Zelmerlöwa zalicza się w ojczyźnie do czołówki najbardziej wpływowych Szwedów. Ma on za sobą udział w szwedzkim “Idolu” i tamtejszej wersji “Tańca z gwiazdami”. Jako gość pojawił się też w polskiej edycji drugiego z wymienionych show.

W naszym kraju występował wielokrotnie, w programach telewizyjnych, na festiwalach, a także na koncertach plenerowych (Hity na czasie). Jego singel “Cara Mia” pokrył się w Szwecji podwójną platyną. Sukcesami były też role Månsa Zelmerlöwa w musicalach “Grease” oraz “Footloose”.

Zobacz teledysk
Måns Zelmerlöw – Hanging on to nothing

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe ołtarzew

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA