MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyAnia Rusowicz - posłuchaj przedpremierowo RetroNarodzenie

Ania Rusowicz – posłuchaj przedpremierowo RetroNarodzenie
A

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Ania Rusowicz powraca z nowym albumem “RetroNarodzenie”. Już teraz przedpremierowo można posłuchać płyty!

Ania Rusowicz
Ania Rusowicz fot. Kasia Rucińska

RetroNarodzenie Ani Rusowicz, które ukaże się oficjalnie 9 grudnia to autorskie big-bitowe pastorałki, w stylu nawiązującym do tradycji lat 60. i 70.

REKLAMA

W nagraniu albumu wzięło udział grono znakomitych gości, takich jak Czesław Mozil, Adam Nowak, Renata Przemyk, Artur Andrus czy Marek Piekarczyk czy Martyna Jakubowicz. Big-bitowe pastorałki to idealny prezent na święta Bożego Narodzenia.

Rockandrollowy klimat, radość wspólnego muzykowania, chwila zadumy nad tym szczególnym czasem, piękne melodie – powstała płyta, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Materiały promocyjne partnera

Co czeka słuchacza na płycie “RetroNarodzenie”? “Znajduje się na niej magiczna cyfra 12. To jak 12 dań wigilijnych, czyli 12 smacznych pastorałek i 12 apostołów, czyli 12 gości – przyjaciół, których zaprosiłam na tę płytę.

Chęć napisania autorskich piosenek świątecznych pojawił się z wielkiej miłości do zimy i klimatu jakie niosą za sobą Święta Bożego Narodzenia. Kiedyś siedząc przy stole wigilijnym z moim mężem Hubertem stwierdziliśmy, że fajnie byłoby pośpiewać własne pastorałki.

Pomysł chodził za mną przez wiele lat, nim wzięłam się do roboty, bo przecież wiem jak napisać piosenkę i to najlepiej psychodeliczną, no ale pastorałkę? Ale skoro takie piosenki świąteczne pisali Kissi czy Sex Pistols i nie było w tym żadnego obciachu to ja również pójdą tą drogą.

Stworzenie takiej płyty stało się dla mnie mega wyzwaniem, ale także kultywowaniem tradycji lat 60 tych,kiedy to Filipinki, Czerwone Gitary czy wreszcie Skaldowie wraz ze swoim zimowym hitem-Kulig (chyba każdy go zna) w sposób rock&rollowy kolędowali a teraz…śpiewają na mojej płycie!

Dla mnie to jak cud, bo to kultowi zawodnicy i moi idole. Na płycie pojawili się także inni nie przypadkowi goście.Z wieloma z nich łączy mnie naprawdę głęboka przyjaźń, a to w naszej branży nie jest łatwe, a nam się udaje” – mówi Ania Rusowicz.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe ołtarzew

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA