MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyBilly Talent w Polsce. Część zysku z biletów trafi na cele charytatywne

Billy Talent w Polsce. Część zysku z biletów trafi na cele charytatywne
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Kanadyjska rockowa formacja, Billy Talent 12 grudnia zagra w poznańskim CK i dzień później w warszawskiej Progresji. Część wpływów z biletów zgodnie z życzeniem zespołu zostanie przekazana na akcję charytatywną +1.

Inicjatorami +1 są członkowie Arcade Fire, którzy chcieli wesprzeć mieszkańców Haiti. Pomyśleli więc o swych wiernych fanach i publiczności. W cenie biletów zawarli więc datek – z każdego sprzedanego biletu 1 dolar trafia do potrzebujących.

REKLAMA

Od tego czasu wielu artystów, w tym The National, St. Vincent, Macklemore & Ryan Lewis czy Chvrches, dołączyli do społeczności +1. Akcję wspierają również muzycy Billy Talent. Wybierając się więc na nadchodzące koncerty kapeli, przekazujecie część zysku bezpośrednio do organizacji charytatywnych.

Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, Ontario. Po zmianach nazwy zespołu, inspiracją do obecnej była postać Billy’ego Talenta, gitarzysty z filmu Bruce’a McDonalda “Hard Core Logo”, tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku zespół Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu “Billy Talent I”. Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno).

Materiały promocyjne partnera

Druga płyta, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży oraz niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach, uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka.

Billy Talent występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen czy My Chemical Romance. Podobny sukces powtórzyło trzecie wydawnictwo – “Billy Talent III”. Album “Dead Silence” zaczął powstawać tuż po trasie promującej poprzednią płytę zespołu. Swoją premierę longplay miał we wrześniu 2012 roku. O jego sile świadczyć może chociażby singlowy kawałek “Viking Death March”, z teledyskiem, który jest zapisem koncertowego szaleństwa na występach Billy Talent.

Na grudniowych koncertach będzie można usłyszeć najnowszą płytę, “Afraid of the Heights”, która ukaże się 29 lipca. Wydawnictwo promuje singel “Louder than the DJ”.

Rozpiska czasowa Poznań:

19.00 – otwarcie drzwi
19.20 – The Dirty Nil
20.05 – Monster Truck
21.20 – Billy Talent

Rozpiska czasowa Warszawa:
19:00 – otwarcie drzwi
19:30 – The Dirty Nil
20:15 – Monster Truck
21:30 – Billy Talent

ZOBACZ TELEDYSK
BILLY TALENT – VIKING DEATH MARCH

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe wólka kosowska

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA