Bonobo z wokalistą Rhye – posłuchaj utworu “Break Apart”

Bonobo
Bonobo fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Bonobo zaprezentował nową piosenkę, którą nagrał z wokalistą duetu Rhye. Jest to jednocześnie zapowiedź nowej płyty producenta.

Numer nosi tytuł “Break Apart”, a zaśpiewał w nim Milosh z zespołu Rhye. Utworu można posłuchać poniżej.

– Bardzo się cieszę, że Simon Green zaprosił mnie do współpracy przy tej piosence – mówi Milosh. – Już instrumentalna wersja sprawiła, że oniemiałem. Możliwość współpracy z artystą, który sprawia, że zawsze mu zazdroszczę, to spełnienie marzeń.

Kompozycja poprzedza album “Migration”, który ukaże się 13 stycznia nakładem Ninja Tune. Na krążku pojawią się gościnnie także Nicole Miglis z Hundred Waters i Nick Murphy (dawniej Chet Faker).

Bonobo wraz z takimi artystami jak Caribou, Jon Hopkins czy Four Tet, na nowo definiuje i popularyzuje formułę muzyki elektronicznej. Do fanów twórcy “Migration” zaliczają się takie sławy jak Skrillex, Wiz Khalifa czy muzycy Disclosure, a do inspiracji jego muzyką przyznaje się też nowa fala młodych artystów: Flume, Tokimosta czy Nils Frahm. Poprzedni album Anglika “The North Borders” trafił na szczyty listy sprzedaży po obu stronach Atlantyku i do Top 30 ogólnej listy brytyjskiej.

Rhye tworzą Michael Milosh – kanadyjski producent i wokalista oraz Robin Hannibal – duński wokalista. Wspólnie wydali w 2013 roku płytę “Woman”, na której łączą muzykę graną na żywych instrumentach z nowoczesnym soulem i charakterystycznymi wysokimi wokalami Robina, o których trudno powiedzieć czy są ciepłe czy raczej chłodne.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe wólka kosowska