Cztery nowe, artystyczne teledyski Brodki

Brodka ma dla swych fanów spóźniony prezent na Mikołajki – cztery teledyski do utworów z płyty “Clashes”. – Czułam, że wiele z tych piosenek mocno działa na wyobraźnię i prowokuje w mojej głowie różne obrazy – mówi artystka.

Brodka
Brodka fot. Yulka Wilam © Wszelkie prawa zastrzeżone

Klipy powstało do piosenek “Haiti”, “My Name Is Youth”, “Holy Holes”i “Funeral”. Filmiki Brodka zrealizowała z ulubionymi twórcami sztuk wizualnych, w ramach projektu Red Bull 20 Before 17.

– Już w trakcie pracy nad albumem “Clashes” wyobrażałam sobie ten projekt multidyscyplinarnie – wyjaśnia wokalistka. – Czułam, że wiele z tych piosenek mocno działa na wyobraźnię i prowokuje w mojej głowie różne obrazy-Moim marzeniem było zbudowanie wizualnej opowieści do każdego z tych utworów. Ogromnie ucieszyłam się z zaproszenia Red Bull i tym, że aż do 4 różnych piosenek powstaną 4 różne wideo.

Mając zupełną swobodę w decydowaniu o tym kogo zaproszę do projektu, postanowiłam spełnić kolejne swoje marzenie i zwrócić się do artystów sztuk wizualnych, których bardzo cenię. I tak w projekcie pojawił się Bownik, fotograf, którego prace wiszą u mnie w mieszkaniu i patrząc na nie codziennie myślałam o tym, że fajnie byłoby kiedyś zrobić coś razem.

Aneta Grzeszykowska i Jan Smaga, duet artystów, których serie analizowałam studiując fotografię. Jan Simon działający na różnych polach i penetrujący materię 3D oraz Kevin Bray, artysta-grafik, którego klip do utworu “Greener World” Gwilyma Golda był jedną z najciekawszych wizualnie propozycji jakie obejrzałam w tym roku. Efektem tej kolaboracji są 4 bardzo różne autorskie obrazy, które pragnę Państwu zaprezentować w projekcie #20before17.

Brodka to wokalistka, która z popowej gwiazdy wylansowanej przez telewizyjny talent-show, zmieniła się w świadomą i poszukującą artystkę. Jest laureatką Fryderyków czy MTV Europe Music Awards. Jej najnowszy album, “Clashes”, ukazał się 13 maja 2016 roku i zadebiutował od razu na 1. miejscu listy sprzedaży OLiS.

“My Name Is Youth”, directed by Aneta Grzeszykowska and Jan Smaga

“Holy Holes”, directed by Janek Simon

“Funeral”, directed by Kevin Bray

“Haiti”, directed by Bownik

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe grzymek

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...