Nowy singiel Blindead (posłuchaj nowej piosenki „Wastelands”)

Blindead

Blindead prezentuje trzeci singiel ze swojego najnowszego, świetnie przyjętego albumu „Ascension”. Utwór nazywa się „Wastelands”.

Piąty studyjny album w dorobku Blindead ukazał się październiku bieżącego roku i znalazło się na nim dziewięć premierowych kompozycji, za produkcję których odpowiada Jan Galbas, zaś miksem i masteringiem zajął się Jakub Mańkowski.

Autorem oprawy graficznej płyty jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza. „Ascension” to pierwszy album Blindead na którym można usłyszeć nowego wokalistę, Piotra Piezę.

“Ascension” to najbardziej osobisty jak dotąd album zespołu. Jest to intymny zapis wszystkich perturbacji, przez które przechodzili jego członkowie, zarówno w życiu prywatnym i jako grupa. Swoiste studium upadku na sam dół i drogi wyjścia z niego. W warstwie tekstowej całość personifikuje postać mitycznego Łowcy, występującego tu w różnych inkarnacjach nawiązujących do jego archetypu, zaczerpniętych z wierzeń, podań i legend. Jest to także nowy rozdział w muzycznych dokonaniach szóstki z Trójmiasta, eksplorującej coraz odważniej nowe rejony stylistyczne i kompozycyjne.

W ramach promocji nowego albumu zespół zagrał bardzo udaną trasę koncertową po Polsce, której zwieńczeniem będą występy w bydgoskim klubie Estrada (9.12), w warszawskiej Progresji (11.12), oraz w gdyńskim klubie Ucho (w ramach X-Mas Noize Night, 27.12). Serdecznie zapraszamy!

POSŁUCHAJ SINGLA
BLINDEAD – ASCEND

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe grzymek