Trzeci singel Blindead z płyty “Ascension” (posłuchaj singla “Wastelands”)

Blindead
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Trójmiejska grupa Blindead zaprezentowała trzeciego singla z wydanego jesienią 2016 roku albumu “Ascension”. Jest nim piosenka “Wastelands”.

Nowej kompozycji Blindead pt. “Wastelands” można posłuchać poniżej. Wcześniej płytę “Ascension” promowały piosenki “Ascend” i oraz “Hearts”.

“Ascension” to piąty studyjny album w dorobku Blindead. Znalazło się na nim dziewięć premierowych kompozycji, za których produkcję odpowiada Jan Galbas, zaś miksem i masteringiem zajął się Jakub Mańkowski.

Autorem oprawy graficznej płyty jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza. “Ascensionę to pierwszy album Blindead, na którym można usłyszeć nowego wokalistę, Piotra Piezę.

Album to intymny zapis wszystkich perturbacji, przez które przechodzili jego członkowie, zarówno w życiu prywatnym i jako grupa. Swoiste studium upadku na sam dół i drogi wyjścia z niego.

W warstwie tekstowej całość personifikuje postać mitycznego Łowcy, występującego tu w różnych inkarnacjach nawiązujących do jego archetypu, zaczerpniętych z wierzeń, podań i legend. Jest to także nowy rozdział w muzycznych dokonaniach szóstki z Trójmiasta, eksplorującej coraz odważniej nowe rejony stylistyczne i kompozycyjne.

Płyta “Ascension” miała premierę 21 października 2016 roku.

POSŁUCHAJ SINGLA
BLINDEAD – WASTELANDS

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe piaseczno