Marika zaśpiewa we Wrocławiu (Koncert w Starym Klasztorze)

Marika
Marika fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Fanów talentu Marty Kosakowskiej, znanej szerokiej publiczności jako Marika, zapraszamy 16 lutego do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert!

Marika Marta Kosakowska to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zaczynała w 2002 roku od brzmień z pogranicza gatunków reggae-soul. Na koncie ma cztery własne długogrające płyty i liczne gościnne udziały.

Kilka lat pracowała w radiu i telewizji (m.in. prowadziła program rozrywkowy „The Voice of Poland” na antenie TVP1). Nominowana do nagród polskiego przemysłu muzycznego – Fryderyków i Superjedynek. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami, takimi jak Erykah Badu czy Macy Gray. Występowała na największych festiwalach muzycznych w kraju i wielokrotnie reprezentowała Polskę poza jej granicami: jej koncerty odbywały się m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Indiach, na World Expo 2010 w Szanghaju i World Expo 2015 w Mediolanie oraz na Dniach Unii Europejskiej w Ankarze.

Ostatni album zatytułowany „Marika Marta Kosakowska” otwiera nowy rozdział w karierze artystki. Przynosi przemianę stylistyki i wizerunku, którą krytycy muzyczni zgodnie określają artystyczną dojrzałością i krokiem w kierunku dorosłej publiczności.

Płyta znalazła się w kilku zestawieniach najważniejszych polskich albumów 2015 roku. Singiel „A jeśli to ja” znalazł się na liście przebojów radiowej Trójki. Płyta jest poetycka w warstwie tekstowej, zaś elektroniczna i avant-popowa w warstwie muzycznej. Wzbogaca ją kwartet smyczkowy Fair Play Quartet i głosy gości, wśród których są Xxanaxx, Skubas, Buslav i Grubson.

Nowa Marika to osobiste teksty autorstwa Marty Kosakowskiej, poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania i nieustająca wiara w sens życia, działania i czucia. Jej występy na żywo łączą intymny charakter z intensywnym brzmieniem i angażującą oprawą wizualną.

ZOBACZ TELEDYSK
MARIKA – IDĘ

Tekst piosenki
Marika – Idę
Oblepia mnie pot i przydrożny kurz
Jak sukienka co ma idealny krój
Idę do Ciebie tak tyle krętych lat
Nie pamiętam skąd wyszłam
Wygrzeb mnie znowu
Ze śmietnika dna
Kiedy na nogach już nie mogę stać
Rozbierz, umyj, nakarm
Tyle szłam
Połóż mnie tu jak pieczęć na sercu
Między nas już nie wciśnie się nic
Odgarnij wstyd bo jak nie sforna grzywka
Psuje mi oczy, zasłania sny
Wygrzeb mnie znowu
Ze śmietnika dna
Kiedy na nogach już nie mogę stać
Rozbierz, Umyj, Nakarm
Tyle szłam

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe stara iwiczna