MUZOTAKTMUZYKANowy singielJacob Banks: "Genialne połączenie soulu i rapu"

Jacob Banks: “Genialne połączenie soulu i rapu”
J

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Urodzony w Nigerii i wychowany w Londynie 25-letni Jacob Banks tworzy brutalnie szczery soul.

Samouk, Jacob Banks zaczął grać, śpiewać i tworzyć piosenki dopiero jako 20–latek. Pierwsze występy młodego artysty podczas wieczorów „open-mic” w Birmingham w 2011r. od razu zwracały uwagę.

REKLAMA

Jego wyjątkowy głos i odważne, intymne kompozycje zapadały natychmiast w pamięć i potwierdzały nietuzinkowość artysty.

W 2013r. Jacob Banks zadebiutował EP-ką „The Monologue”, która nie tylko zdobyła uznanie krytyki, ale też otworzyła wiele możliwości, m.in. suppportowania na trasie koncertowej samej Emeli Sandé i Alicii Keys!

Materiały promocyjne partnera

Po wydaniu w 2015r. kolejnej świetnej EP-ki – „The Paradox” Jacob Banks podpisał kontrakt z wytwórnią Interscope i obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Ciągle poszukujący nowych rozwiązań muzycznych i brzmieniowych Jacob Banks wyróżnia się niezwykłą intensywnością emocjonalną swoich kompozycji. „Myślę, że bierze się to częściowa stąd, że jestem z Afryki – ten bardzo ciężki, prawie wojowniczy klimat ma wiele wspólnego z tym skąd jestem” – tłumaczy Banks, który przeprowadził się do Anglii w wieku 14 lat.

Artysta w swojej twórczości zdecydowanie skłania się w kierunku eksplorowania ciemnych stron ludzkiej natury, ale przy tym jest zawsze pełen nadziei i optymizmu. „W żadnej z moich piosenek nie jestem pokonany, jakoś zawsze wygrywam. Wszystkie moje utwory są o zwycięstwie, o tym jak iść do przodu, kiedy wszystko i wszyscy mówią, żeby przestać” – wyznaje artysta.

POSŁUCHAJ SINGLA
SEEB – WHAT DO YOU LOVE FT. JACOB BANKS

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe stara iwiczna

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA