MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyShining gościem specjalnym The Dillinger Escape Plan

Shining gościem specjalnym The Dillinger Escape Plan
S

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

11 lutego w warszawskim Klubie Stodoła i 12 lutego w krakowskim Kwadracie wystąpi zespół The Dillinger Escape Plan. Gościem specjalnym na koncertach będzie Shining.

Jeśli istnieje w metalu jakiś zespół, dzięki któremu fani ciężkich brzmień zaczęli słuchać jazzu, to jest to bez wątpienia norweskie Shining.

REKLAMA

Zespół choć obecny jest na scenie od 17 lat, popularność zaczął zdobywać w roku 2005, a prawdziwą eksplozję popularności zanotował pięć lat później, dzięki krążkowi “Blackjazz”.

Od tego czasu grupa uznawana jest za liderów awangardowego metalu, w których muzyce obok gitar na pierwszy plan wysuwa się saksofon. Ich ostatni krążek, wydany w ubiegłym roku “International Blackjazz Society” to z kolei skierowanie się w stronę industrial rocka i licznych inspiracji tym, czego fani metalu słuchali w latach 90.

Materiały promocyjne partnera

The Dillinger Escape Plan na żywo promować będzie album “Dissociation”, który miał premierę w październiku 2016 roku i żegnać się z fanami. Grupa postanowiła bowiem, że po wydaniu krążka i pożegnalnej trasie zakończy działalność.

The Dillinger Escape Plan powstał w1997 roku. Każdy kolejny album amerykańskiej formacji zdobywał coraz to większy rozgłos. Poprzedni, “One Of Us Is The Killer”, pomimo wydania w niezależnej wytwórni, wspiął się na 25. miejsce listy Billboardu.

The Dillinger Escape Plan zdobyli także nagrodę The Golden God’s Best Underground Band, Kerrang!’s Inspiration Award, jak również VH1 Most Influential Guitarist. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu było nagranie EP-ki “Irony Is A Dead Scene” wspólnie z Mikiem Pattonem (m.in. Faith No More).

Bilety w cenie 99 zł na Stodola.pl i Livenation.pl.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe nowa iwiczna

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA