Kolęda 2016 Caritas! Mega wzruszająca kolęda “Jezus Malusieńki”!

“Kolęda syryjskich i polskich rodzin” – “Jezus Malusieńki” w nowej odsłonie śpiewa Violetta Brzezińska. Polskie rodziny przez program Caritas Polska “Rodzinie Rodzinie” obejmują długoterminową opieką rodziny syryjskie w Aleppo w Syrii i w Libanie. Przyłącz się do chóru pomagających…

Caritas przygotował nową wersję kolędy “Jezus Malusieńki”. Za jej pośrednictwem zachęca do wpłacania pieniędzy na syryjskie rodziny, które ucierpiały w czasie wojny.

Znana wszystkim melodia polskiej kolędy: “Jezus Malusieńki”. Tylko słowa jakieś inne. “Gdzieś na wschodzie wojna, ciemna to godzina, Nie ma domu, ni nadziei, syryjska rodzina…”

Jedna z najbardziej znanych polskich kolęd “Jezus Malusieńki” będzie w tegoroczne święta śpiewana w polskich kościołach z dodatkowymi zwrotkami. Pierwsza pozostanie tradycyjna, dalsze mówią o trudnym losie syryjskich rodzin i wsparciu, jakie otrzymują z Polski.

Akcję przygotował Caritas Polska, autorem tekstu jest Paweł Kęska, rzecznik prasowy organizacji. Tekst kolędy w nowej wersji ma trafić do wszystkich parafii w Polsce z propozycją śpiewania w czasie Bożego Narodzenia.

“Tak jak 2000 lat temu Święta Rodzina pozbawiona była domu, tak dziś pozbawionych jest go wiele rodzin uciekających z Syrii i Iraku. Dotyczy to zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów”. Dlatego – słowa “syryjskiej kolędy” opowiadają zarówno o dramacie dzieci i rodzin, jak też o pomocy udzielanej ofiarom wojny w Aleppo w Syrii i w Libanie poprzez program “Rodzina rodzinie”. Kolęda została nagrana, śpiewa ją Violetta Brzezińska, a muzyce towarzyszy teledysk pokazujący dramat syryjskich rodzin. – Czuję się zaszczycona i wzruszona, że mogę być skromną częścią tego projektu – powiedziała w rozmowie z PAP. – Mam szczerą nadzieję, że nie będzie to kolejny muzyczny projekt realizowany przy okazji straszliwej wojny, ale że przełoży się on na jeszcze większą realną pomoc dla poszkodowanych ludzi – wyjaśnia Caritas Polska, Brzezińska.

Program “Rodzina rodzinie” został uruchomiony w październiku. W tej chwili ponad 3 tys. polskich darczyńców wspiera długofalowo ponad 1000 syryjskich rodzin w Aleppo i w Libanie. Wśród wpierających jest Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Syryjskie rodziny wspiera także Prymas Polski abp Wojciech Polak. W akcję zaangażowanych jest 80 parafii, wiele zgromadzeń zakonnych, wspólnot religijnych, firm oraz wiele rodzin.

Caritas Polska uruchomiła zbiórkę SMS-ową na rzecz pomocy Syrii. Aby wesprzeć działania Caritas Syria i włączyć się w pomoc mieszkańcom Aleppo,  można wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) lub dokonać wpłat na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA.

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

ZOBACZ I POSŁUCHAJ
KOLĘDA SYRYJSKICH I POLSKICH RODZIN

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fax w komórce