Anna Maria Jopek i Sting w duecie! Zobacz niezwykły koncert w TVP

Anna Maria Jopek
Anna Maria Jopek fot. Iza Grzybowska © Wszelkie prawa zastrzeżone

Warszawa, 28.12.2016r. – Anna Maria Jopek otworzyła toruński koncert legendy światowej muzyki – Stinga. Podczas swojego występu muzyk zaprosił polską wokalistkę do wspólnego wykonania utworu „Fragile”. Koncert promujący najnowszy album Brytyjczyka – „57th&9th” odbył się w sali koncertowej w toruńskich Jordankach 8 grudnia. Nagranie z tego wieczoru będzie można obejrzeć w TVP1 w Nowy Rok o godzinie 17.30.

Sting przyjechał do Polski w ramach promocji swojego ostatniego wydawnictwa – „57th&9th”. Telewizyjną galę otworzyła Anna Maria Jopek, która tym samym spełniła swoje artystyczne marzenie.

Jest moją największą inspiracją. Mam Go w tyle głowy w każdym muzycznym projekcie. Zawsze myślę, jak On rozwiązałby pewne kwestie artystyczne. Jest moim wzorem. W końcu to On wynalazł zupełnie nowy język w muzyce. Miks wszystkiego, co kocham – jazzu, rocka, popu, klasyki, folku, poezji – wszystko ujęte w proporcji doskonałej. Mistrzostwo formy – tak o Stingu wypowiada się Jopek.

Brytyjczyk swoim zaproszeniem wszystkich zaskoczył. Zapraszając Annę Marię Jopek na scenę powiedział: – Jesteś świetną wokalistką, śpiewanie z Tobą wymaga sporej odwagi. Wspólnie zaśpiewali „Fragile” w dwóch językach – Sting po angielsku, a Jopek po polsku.

Artystka podzieliła się swoimi wrażeniami po występie z mistrzem i zdradziła, jak doszło do tego nieplanowanego wcześniej duetu: – Skończyłam swój set i stało się coś, co odstrzeliło mnie na inną orbitę. Sting wziął gitarę, zaprosił mnie do garderoby, ustaliliśmy, kto śpiewa który głos, i chwilę później siedziałam obok Niego na scenie.

Cały czas nie wierzę, że to się stało! Był taki moment, którego nigdy już nie zapomnę. Ta krótka chwila w garderobie. Jego ręce na gryfie i głos „saute” przy moim uchu. Cały koncert będzie można obejrzeć 1 stycznia 2017 roku w TVP1 o godzinie 17.30.

Anna Maria Jopek nagrywa i koncertuje na całym świecie z największymi nazwiskami. Współpracowała z takimi artystami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour czy Bobby McFerrin. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie.

Nagrywała m.in. w Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Anna Maria Jopek regularnie pojawia się na największych festiwalach i najlepszych klubach popularyzując polską muzykę na całym świecie, m.in. w Japonii, Australii, Chinach czy Meksyku.

AMJ święta spędziła w Japonii, gdzie koncertowała (już po raz 20-ty) na scenie legendarnego Blue Note Tokio. Natomiast w 14 lutego 2017 roku do sprzedaży trafi „Minione” – najnowszy i długo oczekiwany album wokalistki, nagrany wspólnie z wybitnym kubańskim pianistą, laureatem Grammy Gonzalo Rubalcabą.

Na marzec oraz kwiecień została zaplanowana trasa koncertowa z kubańskim trio, która rozpocznie się także w toruńskich Jordankach 21.03.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe parzniew