Polski cover “Black Betty” w amerykańskim filmie “The Choice”

Poznański zespół Burn This Song nagrał cover piosenki “Black Betty” do hollywoodzkiego obrazu “The Choice”, w reżyserii Rossa Katza.

Film powstał na podstawie powieści Nicholasa Sparksa. Bohaterami są Travis (Benjamin Walker) i Gabby (Teresa Palmer), dwoje sąsiadów z małego, nadmorskiego miasteczka. Z czasem stają się kimś więcej niż sąsiadami i przyjaciółmi.

W produkcji wykorzystano nową wersję bluesowego klasyka “Black Betty”. Piosenka w wykonaniu polskiej kapeli Burn This Song zebrała świetne recenzje i trafiła również na soundtrack z muzyką do filmu, wydany osobno na płycie.

Odpowiadający za przeróbkę rockmani z Burn This Song zaprezentowali właśnie klip do nagrania. To dzika, diaboliczna opowieść o mrocznym nienasyceniu. Tajemnicze wnętrze stodoły staje się areną opętańczego tańca, kanwą dla opowieści o zaspokajaniu pragnień. Miejscem, w którym można bezkarnie podglądać i ulegać temu, co nieznane i hipnotyzujące.

– Nasza pierwsza wersja Black Betty, wierna oryginałowi, pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu “The Choice” – piszą na Facebooku. – Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dorzucili od siebie lawiny opętania, wagonu żywiołu i stu lat rockandrollowego zatracenia. To nasz muzyczny debiut, daliśmy z siebie wszystko i mamy nadzieję, że zaprosicie Black Betty do siebie.

Autorstwo oryginału “Black Betty”, który od 1939 roku inspiruje hołdujące amerykańskiej tradycji muzycznej pokolenia, przypisuje się Huddiemu Leadbetterowi. Kawałek rozsławili tacy artyści jak Tom Jones, Fleetwood Mac czy Ram Jam.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe parzniew

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...