MUZOTAKTDebiutyInformacjeEmilie Nicolas wydaje swój niezwykły, debiutancki album “Like I’m A Warrior”

Emilie Nicolas wydaje swój niezwykły, debiutancki album “Like I’m A Warrior”
E

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Emilie Nicolas awansowała z nikomu nieznanej studentki muzyki do jednego z najgorętszych skandynawskich nazwisk 2015 roku. Jej zachwycający debiutancki album “Like I’m A Warrior” ukazuje się także w Polsce. Premiera zaplanowana jest na 11 września br. Wokalistka, kompozytorka i producentka, 26-letnia Norweżka stworzyła znakomitą mieszankę stylów z pogranicza pop, współczesnego R&B czy elektroniki, zachowując przy tym delikatność i talent muzyka jazzowego. Dzięki wspaniałemu, mocnemu głosowi i melancholijnym tekstom z akompaniującą skromną elektroniką, jej muzyka jest chwalona za zadziwiający profesjonalizm.

REKLAMA

„Tytuł albumu jest spoiwem łączącym wszystkie zawarte na nim piosenki. “Like I’m A Warrior” pochodzi z napisanego przeze mnie tekstu. Moja muzyka balansuje między delikatnością a siłą i wydaje mi się, że to jest koncepcją albumu. Te piosenki to mój sposób wyrażania siebie i moje źródło ukojenia.” – podkreśla Emilie.

CD zawiera 10 utworów. Oprócz znakomitych singli “Pstereo” i “Grown Up”, album jest pełen wyjątkowych utworów. Mocnym momentem jest zdecydowanie delikatne, ale dynamiczne ‘Nobody Knows’, uwielbiany przez publiczność elektroniczny ‘Fail’ oraz emocjonalny, pełen przemyśleń ‘Let You Out’ – ulubiony utwór Emilie do grania na żywo. Wszystkie piosenki na “Like I”m A Warrior” zostały napisane przez samą Emilie Nicolas z wyjątkiem “Pstereo” zespołu Dumdum Boys, na który wokalistka przetłumaczyła tekst z oryginalnej norweskiej wersji na angielski. Przy produkcji albumu pomogli muzycy z zespołu Emilie, miksowaniem zajęli się Lasse Mårtén i Stéphane Alf Briat a masterowaniem Chris Sansom z Propeller Mastering.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA