Angie Stone oskarża Bruno Marsa i Marka Ronsona o plagiat

Angie Stone
Angie Stone fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Wielka gwiazda muzyki soul, Angie Stone, zagroziła pozwem sądowym Bruno Marsowi i Markowi Ronsonowi. Obu panów oskarża o plagiat jej piosenki.

Angie Stone twierdzi, że nagrodzony Grammy hit “Uptown Funk”, jest plagiatem kompozycji, którą nagrała w 1979 roku, gdy była jeszcze członkinią zespołu The Sequence, pod tytułem “Funk You Up”. Można ją sobie przypomnieć ponizej.

– Moim zdaniem, to nasza piosenka. Zostałyśmy okradzione i pominięte oraz okazano nam całkowity brak szacunku – mówiła Stone, także w imieniu koleżanek z zespołu The Sequence.

Dodała, że takie traktowanie ma zapewne związek z tym że są kobietami.

Utwór “Uptown Funk” Marka Ronsona z udziałem Bruno Marsa do posłuchania poniżej.

Angie Stone na razie nie znalazła jeszcze prawnika, który zechciałby zająć się sprawą, ale jest pełna nadziei po tym, jak spadkobiercy Marvina Gaye’a uzyskali poza salą sądową odszkodowanie od Robina Thicke i Pharrella Williamsa za przebój “Blurred Lines”, która za bardzo przypominał utwór legendy soulu “Got To Give It Up”.

Ostatnia płyta Angie Stone to “Dream” z 2015 roku.

Artystka zaczęła karierę pod koniec lat 70. XX wieku. W jej trakcie sprzedała ponad 30 mln płyt i była trzykrotnie nominowana do Grammy. Angie Stone ma również na koncie doświadczenia aktorskie, zarówno w filmie, jak i w telewizji.

https://www.youtube.com/watch?v=F_gF1v1xZDc

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe milanówek