Kazik & Kwartet ProForma już 19 stycznia w Stodole!

Kazik na Żywo
fot. Konrad Jaraszek (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Historia tej kolaboracji sięga roku 2012, gdy Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów.

Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

W 2015 roku Kazik i Kwartet ProForma wydali wspólny album „Wiwisekcja” na którym znalazły się interpretacje takich utworów jak „Oddalenie”, „Sztos”, „Deszczowe psy” czy „Gdybym wiedział to co wiem”.

Kolejnym owocem współpracy było koncertowe wydawnictwo DVD „Diwidisekcja”, na którym pojawił się składający się z 31 utworów set.

W styczniu 2016 roku w warszawskiej Stodole zespół wystąpił na gorąco przyjętym przez publiczność występie, który dwanaście miesięcy później zostanie powtórzony, 19 stycznia 2017.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » porównywarka książek