Zespół MoMo z gościnnym udziałem Mai Koman już w najbliższą sobotę w klubie Ptapty!

pobierz
pobierz
pobierz

Już w najbliższą sobotę w poznańskim klubie Ptapty wystąpi zespół MoMo z gościnnym udziałem Mai Koman, nominowanej do Fryderyków 2015 w kategorii Debiut Roku. Zespół MoMo oprócz utworów z debiutanckiego krążka pt. MoMo, przygotował niespodziankę poznańskiej publiczności. Wspólnie z Mają Koman MoMo wykona dwa utwory w duecie. Jeden z repertuaru Koman, jeden z repertuaru MoMo. Co ciekawe, próby przed koncertem odbywało się przez internet. Efektów tej zaskakującej współpracy będziemy mogli posłuchać już w najbliższą sobotę 14 marca 2015 o godzinie 21:00 w poznańskim klubie Ptapty (ul. 27 Grudnia 8/10).

Zespół MoMo działa od pięciu lat i “zakwaterował się” w nurcie muzycznym artpop. Od wydania debiutanckiej płyty pt. MoMo, zespół zbiera pochlebne opinie wśród dziennikarzy muzycznych. Piotr Metz docenił ich za teksty, zabawę gatunkiem i za dobrą, przemyślaną produkcję, a Piotr Stelmach (także z radiowej Trójki) powiedział o nich: “Ania Ołdak i Michał Marecki nagrali świetną, popową płytę. To muzyka, której polskich reprezentantów w ostatnich latach trudno obronić, ale w Ich przypadku staję w pierwszym szeregu jako lobbysta”.

Od początku istnienia MoMo przykłada ogromną wagę do warstwy tekstowej, która – jak określa zespół – jest zadziorna i intrygująca. Do współpracy nad utworami udało im się zaprosić jednych z najbardziej cenionych obecnie tekściarzy: Annę Saraniecką (autorka tekstów piosenek Renaty Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), tegorocznego laureata Paszportu Polityki PabloPavo, Jana Piętkę oraz Igara Spolskiego. Teksty okraszone są muzyką, która łączy takie gatunki jak ambitny pop, nowoczesne elektro, klasyczne ska i indie.

Oprócz pracy nad nowym krążkiem Ania Ołdak stworzyła odrębny projekt muzyczny NeoMoMo, w którym występują artyści reprezentujący różne środowiska muzyczne. W pierwszej odsłonie mogliśmy posłuchać Meli Koteluk i Mariki, które wykonywały swoje utworu w duecie przy akompaniamencie harfy, wiolonczeli oraz instrumentów perkusyjnych.

MoMo powołali do życia wokalistka Ania Ołdak oraz producent Michał Marecki.

Zobacz także

loading...
loading...
  • Dowiedz się więcej na temat:
  • MoMo
PODZIEL SIĘ