Justin Timberlake – “Żona powiedziała mi o nominacji do Oscara”

Justin Timberlake
Justin Timberlake fot. LOIC VENANCE / AFP / Getty Images

Justin Timberlake wyjawił, jak dowiedział się, iż ma swoją pierwszą nominację do Oscara. Opowiedział też o samej piosence – “Can’t Stop The Feeling!” – i okolicznościach jej powstania.

– Odsypiałem długą noc w studiu i kiedy się obudziłem miałem mnóstwo maili i SMS-ów – mówi 35-letni wokalista. – Ale to żona (Jessica Biel) przekazała mi wiadomość, co było przeurocze. Jestem zaszczycony i wdzięczny, że doceniono ten utwór. Naprawdę, chodziłem dziś po domu i zadawałem sobie pytanie: “Czy to naprawdę się dzieje?”.

Współtwórcą kawałka, który powstał do animacji “Trolle”, jest Max Martin. Timberlake przez lata nie współpracował z producentem, ostatnio, gdy był nastolatkiem i jeszcze był członkiem ‘N Sync.

– Skontaktowałam się z Maksem, bo po prostu chciałem z nim popracować nad jakąś muzyką i dosłownie tydzień później zadzwonił Jeffrey Katzenberg (szef DreamWorks) i zaproponował mi współpracę przy “Trollach” – wspomina gwiazdor.

Ostatecznie Timberlake nie tylko nagrał przebojowe “Can’t Stop The Feeling!”, ale także inne piosenki na soundtrack (w tym duety, np. z Anną Kendrick). Co więcej użyczył głosu głównemu bohaterowi “Trolli”.

Hit “Can’t Stop The Feeling!” był najczęściej ściąganym w 2016 roku. Piosenkę można przypomnieć sobie poniżej.

Oto lista nominacji do Oscara w kategorii piosenka:

“Audition (The Fools Who Dream)” – “La La Land” (wyk. Emma Stone)
“Can’t Stop the Feeling” – “Trolle” (wyk. Justin Timberlake)
“City of Stars” – “La La Land” (wyk. Ryan Gosling)
“The Empty Chair” – “Jim” (wyk. J. Ralph & Sting)
“How Far I’ll Go” – “Vaiana: Skarb oceanu” (wyk. Alessia Cara/ Auli’i Cravalho)

Justin Timberlake karierę zaczynał z boysbandem ‘N Sync. Solo zadebiutował w 2002 roku albumem “Justified”. W 2006 ukazał się znakomicie przyjęty krążek “FutureSex/LoveSounds” promowany singlami “SexyBack” czy “What Goes Around… Comes Around”. W 2014 roku Amerykanin wydał płyty “The 20/20 Experience” i “The 20/20 Experience – 2 of 2”. Każdy z solowych longplayów Timberlake’a pokrył się w USA przynajmniej platyną.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Odpluskwianie Toruń

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!