Dawid Kwiatkowski – premiera najnowszego teledysku do utworu “Afraid”. To ostatnia piosenka z płyty “POP&ROLL” do której został nagrany teledysk. Dawid pracuje obecnie nad kolejnym albumem. Klip do “Afraid” to jego debiut w roli scenarzysty i reżysera, a pomogła mu również występująca w klipie tancerka Janja Lesar!

Dawid Kwiatkowski opublikował właśnie w sieci swój najnowszy klip do piosenki zatytułowanej “Afraid”. W nowym teledysku Dawid występuje ze swoją przyjaciółką, którą poznał na planie do programu “Taniec z Gwiazdami” – Janją Lesar.

Dawid Kwiatkowski
fot. fragment klipu z YouTube Dawid Kwiatkowski “Afraid”

Przypomnijmy, że w 2 edycji tanecznego show Dawid Kwiatkowski tańczył tak dobrze, że znalazł się w gronie trzech półfinałowych par, a jury nie mogło się go nachwalić i przyznawało mu w kolejnych odcinkach zbliżoną do maksymalnej liczbę punktów!

„Pop & Roll” to drugi studyjny album Dawida Kwiatkowskiego, który jest największym odkryciem muzycznym ostatnich lat. Nazwa longplaya pochodzi od połączonych na płycie stylów muzycznych: popu z rockiem.

Album charakteryzuje się bardzo pozytywnymi tekstami, których autorem jest sam Dawid oraz świetnymi aranżacjami utworów. Każdy numer został nagrany na żywych instrumentach przez muzyków na stałe współpracujących z wokalistą.

Dawid o swojej płycie mówi: „Jest w stu procentach moja. Dokładnie taka, jaka miała być w zamierzeniu – wywołująca uśmiech i tupanie nogą. Pomieszaliśmy różne style, chcieliśmy żeby materiał z płyty był bardzo koncertowy. Taki też wyszedł, a ja myślę że ten album będzie blisko moich fanów, bo taki miał być. Szczery i pozytywny, tryskający nadzieją i mocą, która jest potrzebna każdemu”.

„Pop & Roll” jest również pierwszym krokiem w zmianie wizerunku wokalisty. Producentem longplaya jest Patryk Tylza, a za mastering płyty odpowiadał Blake La Grange, który pracował z takimi zespołami jak Kiss, Kanye West czy P.O.D.

Dawid Kwiatkowski jako pierwszy w historii polskiej branży muzycznej zdobył Złotą Płytę na 3 tygodnie przed jej premierą. W ciągu roku zagrał trasę liczącą 120 koncertów, z czego klubowe wyprzedane zostały w ilości 60 000 sztuk biletów.

Artysta otrzymał również wiele nagród oraz nominacji, m.in. do Mtv Ema, Eska Music Awards. Zdobył statuetki m.in. za odkrycie roku, wokalistę roku czy światowej sławy nagrodę Nickelodeon Kids Choice Award. Dodatkowo zajął 3. miejsce w programie Taniec z Gwiazdami oraz pobił nieoficjalny rekord Guinessa w ilości komentarzy pod postem na facebooku, a jego profile w social media są bezkonkurencyjne w swojej popularności i aktywności fanów.

ZOBACZ NOWY TELEDYSK: DAWID KWIATKOWSKI AFRAID

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!