MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyBob Dylan - nowy potrójny album studyjny pt. "Triplicate" już 31 marca!

Bob Dylan – nowy potrójny album studyjny pt. “Triplicate” już 31 marca!
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

31 marca ukaże się nowa, potrójna płyta Boba Dylana, zatytułowana Triplicate. Znajdzie się na niej 30 zupełnie nowych nagrań studyjnych Dylana interpretującego na swój wyjątkowy sposób klasyczne amerykańskie piosenki.

Każdy oddzielnie zatytułowany krążek zawierać będzie 10 pogrupowanych tematycznie utworów, ponownie odsłaniających talent Boba jako wokalisty, aranżera i lidera swojego zespołu. Tradycyjnie już wyprodukowany przez Jacka Frosta materiał to pierwsze studyjne działo artysty od czasu wydanej w 2016 roku płyty “Fallen Angels”.

REKLAMA

Triplicate ukaże się w trzech formatach fizycznych: 3CD, 3LP oraz specjalnym limitowanym i numerowanym boxie 3LP Deluxe Vinyl Limited Edition.

Specjalnie na tę płytę Dylan zebrał swój zespół w hollywoodzkich Capital Studios, gdzie starannie wygrał najlepsze utwory amerykańskich kompozytorów, takich jak Charles Strouse i Lee Adams (“Once Upon A Time”), Harold Arlen i Ted Koehler (“Stormy Weather”), Harold Hupfield (“As Time Goes By”) czy Cy Coleman i Carolyn Leigh (“The Best Is Yet To Come”). Tytuły poszczególnych krążków to “Til The Sun Goes Down, Devil Dolls i Comin” Home Late.

Materiały promocyjne partnera

Dwa poprzednie albumy z interpretacjami amerykańskich klasyków Dylana – ubiegłoroczny Fallen Angels i Shadows in the Night (2015) okazały się ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym, przynosząc mu m.in. nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Traditional Pop Vocal Album.

Siedem ostatnich płyt studyjnych Boba Dylana określanych jest jednogłośnie jako jedne z najlepszych w jego karierze. Platynowy krążek Time Out Of Mind z 1997 roku zdobył kilka nagród Grammy (w tym Album Of The Year), podobnie jak “Love and Theft” (statuetka za Best Contemporary Folk Album).

Modern Times z 2006 roku jest jednym z najpopularniejszych albumów barda ze sprzedażą ponad 2,5 milionów egzemplarzy, przyniósł mu też dwie kolejne nagrody Grammy. Together Through Life był pierwszą płytą, która zadebiutowała na 1. miejscu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Tempest dotarł do TOP5 list sprzedaży w 14 krajach a Shadows In The Night i Fallen Angels okrzyknięte zostały przez krytyków i fanów za mistrzowskie posunięcie artystyczne Dylana.

Wspomniane 7 albumów przypadło na 19-letni okres twórczy, podczas którego artysta nagrał także nagrodzony Oscarem i Złotym Globem utwór „Things Have Changes” z filmu Wonder Boys (2001), napisał rozchwytywaną autobiografię Chronicles Vol. 1 (2004), która na liście sprzedaży New York Times Best Seller List spędziła 19 tygodni, in 2004, wystąpił też w nakręconym przez Martina Scorsese dokumencie No Direction Home (2005).

W tym czasie ukazała się też jego pierwsza kolekcja świątecznych standardów – Christmas In The Heart (2009), z której cały dochód przeznaczony został na cele charytatywne.

W grudniu 2016 Dylan uhonorowany został Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za “stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni”. Wcześniej, w 2012 roku otrzymał Prezydencki Medal Wolności, najwyższe wyróżnienie cywilne przyznawane przez rząd amerykański, a także nagrodę Pulitzera (2008) za „wielki wpływ na muzykę popularną i amerykańską kulturę, naznaczony kompozycjami i poezją o nieocenionej sile”.

Wyróżniono go także odznaczeniem Officier de la Legion d’honneur (2013), szwedzką nagrodą Polar Music Award (2000) a także doktoratami uniwersytetów w St. Andrews i University.

Bob Dylan sprzedał ponad 125 milionów płyt na całym świecie.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Ozonowanie zapachów Płock

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA