Solomun, Metrik i Moodymann wystąpią na Audioriver 2017

Audioriver 2016
Audioriver 2016 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2016

Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym festiwalu Audioriver. Udział potwierdzili m.in. Solomun, Metrik i Moodymann.

Na tydzień przed zmianą cen karnetów, organizatorzy Audioriver dali fanom elektroniki kolejne 9 powodów, by nie zwlekać z zakupami.

Dzisiejszej grupie artystów przewodzi jeden z headlinerów edycji 2017, czyli Solomun. To jedna z najważniejszych postaci w świecie tanecznej elektroniki – DJ, producent i właściciel wytwórni, który ma ogromny wpływ na dzisiejsze brzmienie muzyki house.

Tylko w ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce w kategorii deep house w głosowaniu użytkowników największego sklepu z muzyką elektroniczną, Beatport.com, był piąty na liście najlepszych DJ-ów świata wg czytelników Residentadvisor.net, a jego remiks utworu “Whilk & Misky” był drugim najczęściej “shazamowanym” kawałkiem na Ibizie.

Na liście najpopularniejszych artystów i najczęściej sprzedających się utworów w sklepie Beatport znalazł się także Metrik. Ten uznany DJ i producent trafił oczywiście do kategorii drum’n’bass, bo to właśnie w niej święci triumfy od wielu lat.

Na Audioriver wystąpi po raz pierwszy i od razu w wielkim stylu, bo towarzyszyć mu będzie znana m.in. z ich wspólnych hitów, Elisabeth Troy oraz jeden z najsłynniejszych mistrzów ceremonii, Dynamite MC. Zaprezentują oni, w dużej mierze, materiał z najnowszej płyty Metrika, “Life/Thrills”.

Kolejni dwaj artyści, Moodymann i Robert Hood live pochodzą z tego samego miasta, ale ich style różnią się od siebie. Moodymann ma niemożliwą do zaszufladkowania selekcję, którą potwierdził genialną, zeszłoroczną kompilacją “DJ-Kicks”, wypełnioną takimi brzmieniami, jak hip-hop, soul, disco, house i techno. Z kolei Robert Hood to jeden z najważniejszych artystów dla rozwoju muzyki techno, który wraz Jeffem Millsem i Mikiem Banksem założył legendarny kolektyw Underground Resistance.

Pozostając przy techno i live-actach – kolejny ogłoszony dziś projekt to także perełka dla fanów tej muzyki i tego rodzaju koncertów. Adventice tworzą Francuzi, DJ Deep i Roman Poncet, a głównym owocem ich współpracy mają być właśnie pasjonujące występy na żywo, podczas których używają sporego zestawu analogowych i cyfrowych maszyn.

Pozostała trójka zagranicznych gwiazd to bardzo duże wzmocnienie sceny drum’n’ bass na 12. edycji Audioriver. W pogodnych klimatach Hospital Records porusza się Keeno, utalentowany młody producent, który przed rokiem wydał już drugi album autorski nakładem Med School Music.

Także w 2016 roku wyborny album wypuścił reprezentant bardziej surowych i agresywnych odmian drum’n’bassu, Emperor. Jeszcze inny odcień połamanych brzmień przywiezie do Płocka Alix Perez, który słynie z eksperymentowania i wrzucania do jednego kotła takich gatunków, jak drum’n’bass, dubstep, jungle czy UK Garage.

Drugie ogłoszenie gwiazd Audioriver zamykają pierwsi w programie polscy artyści, czyli We Draw A. To duet z Wrocławia, który przed rokiem udowodnił, że udany debiut albumowy w 2014 roku nie był przypadkiem. Wydana w 2016 płyta “Ghosts” to spójna i dojrzała sesja transu, w który zabiera nas ciepła elektronika i duża dawka przestrzennych wokali.

Karnety w cenach 170 zł za dwa i 230 zł za trzy dni festiwalu dostępne są już tylko do końca 16 lutego lub do wyczerpania puli. Od 17 lutego ceny rosną do – odpowiednio – 200 i 260 zł. Karnety dostępne są w salonach Empik w całej Polsce oraz na Audioriver.ebilet.pl.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele