MUZOTAKTMUZYKANowy singielMietall Waluś w legendarnym studio Abbey Road w Londynie

Mietall Waluś w legendarnym studio Abbey Road w Londynie
M

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Już w najbliższy weekend Mietall Waluś, lider zespołu Negatyw, współtwórca piosenek na kultowej płycie „Uwaga jedzie tramwaj” Lenny Valentino znany też z projektów Penny Lane i współtworzonego z Muńkiem Staszczykiem Warsaw Bombs zamelduje się pod adresem 3 Abbey Rd, London NW8 9AY, UK, gdzie będzie kontynuował pracę nad najnowszą płytą!

Mietall Waluś w legendarnym studio Abbey Road w Londynie
Mietall Waluś fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

– Spełniam swoje marzenie – mówi Mietall Waluś – Zawsze chciałem pracować w tym studiu, poczuć klimat miejsca, w którym nagrywali jedni z najbardziej inspirujących mnie artystów.

REKLAMA

Płyta, nad którą pracuję to podwójny album składający się z 20 wybranych utworów, które powstały na przestrzeni mojej aktywności artystycznej oraz przy okazji grania w zespołach: Negatyw, Penny Lane, Lenny Valentino czy projektu Mietall Waluś Magazine. Wszystkie utwory zostały zarejestrowane na nowo, niektóre zostały również na nowo zaaranżowane. Na płycie znajdą się tez dwa utwory premierowe, które będę promowały wydawnictwo, jeden z nich zostanie nagrany w Abbey Road – dodaje.

W Londynie Mietall będzie nagrywał jeden z premierowych utworów, które znajdą się na albumie. Jego realizacją będzie zajmował się sam Chris Bolster, który nagrywał m.in: Foo Fighters, Oasis, Ozzy Osborne czy Paul McCartney, za mastering odpowiedzialny będzie Christian Wright współpracujący m.in. z Radiohead, Coldplay czy Franz Ferdinand.

Materiały promocyjne partnera

Wiadomo już, że na nowym podwójnym krążku Mietalla znajdą się takie utwory, jak „Amsterdam”, „Złoty strzał”, „Albinos” czy „Znikam”. Pełną tracklistę albumu mamy poznać już wkrótce.

– Oba krążki wydawnictwa subtelnie się od siebie różnią – kontynuuje Mietall. – Jeden zawiera nieco bardziej przystępne utwory, drugi niszowe. W ten sposób, w jednym dwupłytowym wydawnictwie zawieram trafne podsumowanie mojej nieco rozproszonej w różnych projektach, ale zawsze bardzo dla mnie samego charakterystycznej twórczości.

To muzyczna podróż przez różne okresy mojego życia, ale także rozwoju niezwykłej fali polskiego rocka, która gdzieś tam kiedyś wypłynęła z legendarnych Mysłowic, z których pochodzę – dodaje.

Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny aktywny na scenie od wczesnych lat `90. Współtwórca m.in. takich zespołów, jak Lenny Valentino, Warsaw Bombs czy Penny Lane. Twórca i lider formacji Negatyw.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA