MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyProng z nową płytą w Polsce (Przystanek Woodstock)

Prong z nową płytą w Polsce (Przystanek Woodstock)
P

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

“Zero Days” to tytuł nowego albumu zespołu Prong, który niedawno potwierdził, że zagra na Przystanku Woodstock.

Krążek ukaże się latem nakładem Steamhammer/SPV. W ramach promocji dzieła, zespół rusza w europejską trasę i w sierpniu wystąpi na Przystanku Woodstock. – Europa jest wyjątkowym miejscem dla Prong – przekonuje założyciel bandu, Tommy Victor.

REKLAMA

Zespół zadebiutował w 1989 roku krążkiem “Force Fed”. Wydany rok później album “Beg to Differ” w okamgnieniu stał się klasykiem gatunku, a utwory takie jak tytułowy czy też zdyscyplinowany, a jednak muzycznie dynamiczny “Lost and Found” świetnie wpisały się uskutecznianą przez zespół innowacyjną rekonstrukcję metalu.

Dynamicznie rozwijający się zespół wydał kolejno trzy nowe albumy: “Prove You Wrong” z 1991, “Cleansing” z 1994 i “Rude Awakening” z 1996, za każdym razem trafiając na listy przebojów. Tak się złożyło, że początkiem ery największej popularności była EP-ka “Whose Fist is This Anyway?”. To właśnie wydawnictwo, składające się z pięciu remiksów utworów z “Prove You Wrong”, po raz pierwszy do ich twórczości wprowadziło cięższe rytmy i eksperymentowanie z elektroniką, czyli to, co potem dało podstawę pod najbardziej znany i najlepiej sprzedający się album zespołu “Cleansing”. Ich ostatnie dotąd wydawnictwo to “X (No Absolutes)” (2016).

Materiały promocyjne partnera

Do inspiracji zespołem Prong przyznają się Korn, Slipknot czy Nine Inch Nails.

W czasie 23. Przystanku Woodstock na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Slaves oraz Prong. Impreza odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA