Eric Gales prezentuje teledysk do piosenki “Boogie Man”

24 lutego to data premiery “Middle Of The Road”, najnowszego albumu urodzonego w Memphis gitarzysty Erica Galesa.

Dziś bluesman, Eric Gales zaprezentował nowy kawałek z tego krążka, zatytułowany „Boogie Man”. W utworze gościnnie wystąpił Gary Clark Jr.Debiutancki krążek Galesa ukazał się w 1991 roku i od tamtego czasu mówi się o nim jako o specyficznym połączeniu Milesa Davisa i Jimmy’ego Hendrixa.

Album “Middle Of The Road” powstawał w kilku różnych studiach, między innymi Room A Studio oraz Fab’s Lab w Hollywood, ale także w Cuz Studio & Sound w Cleveland i MS & ‘Cotton Row Studios w Memphis. W nagraniach udział wzięli Aaron Haggerty (perkusja), Dylan Wiggins (organy), LaDonna Gales (chórki) oraz oczywiście sam Eric Gales, który jest odpowiedzialny za partie gitar, basu i wokale.

Album “Middle Of The Road” to najbardziej jak dotąd osobiste dzieło artysty, które jest rozliczeniem ze swoją własną przeszłością. Przeszłość gitarzysty nie zawsze była bowiem usłana różami – muzyk ma za sobą między innymi odsiadkę za posiadanie narkotyków i broni.

Jak to zwykle w przypadku bluesowych albumów, także i na “Middle Of The Road” nie zabrakło gości. Lista jest ciekawa: Lauryn Hill, Gary Clark Jr, Eugene Gales, LaDonna Gales, Lance Lopez, Raphael Saadiq oraz Christone ‘Kingfish’ Ingram.

ZOBACZ TELEDYSK
ERIC GALES – BOOGIE MAN

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele